Veresiye programı olarak Paraşüt

2 dk

Veresiye takibi neden önemli?

Esnaflığın olmazsa olmazı veresiye alış-verişi yönetmek. Herkesin herkesi tanıdığı bir mahallede güvenle ve kolayca dönen veresiye ekonomisi ölçek büyüdüğünde desteğe ihtiyaç duyuyor. Veresiye programı Paraşüt, size bu konuda yardımcı oluyor.

Veresiye alışverişin temeli bir işletme ile tüzel kişiler arasında alacak-verecek ilişkisinin bir defterde kayıt altında tutulmasıdır. İşletme sahibi bir defter üzerinde, resmi geçerliliği olmayan bir biçimde, müşterilerine borç kaydeder. 

Veresiye sisteminin en büyük açığı defter üzerinde tutulan kayıtların kaybolma ve karışma ihtimalinin yüksek olması. Özellikle kriz gibi durgunluk zamanlarda uzayan alacak listesi takip edilmesi zor bir hal alıyor. Bunun yanında defterler kayboluyor, kayıtlar eksik tutuluyor, bir standartı olmuyor. 

Alacaklarınızı kolay tahsil etmenin, cari hesap takibi yapmanın, alacak verecek kaydı tutmanın çok kolay bir yolu var: Veresiye programı Paraşüt.

Veresiye programı nedir?

Veresiye programı; cari hesaplar (tüzel ya da gerçek kişiler için) oluşturup borç/alacaklarınızı yönettiğiniz yazılımlardır.

Paraşüt'ün veresiye takibini kolaylaştıran yönleri neler?

Sınırsız cari oluşturma

Paraşüt'te istediğiniz kadar cari hesap oluşturup takibini yapabilirsiniz.

Yaşlandırma raporları

Tahsilat ve Ödemeler raporlarında 30, 60, 90, 120 gün ve üzeri için gecikmiş tahsilat ve ödemelerinizi listeleyebilirsiniz.

Nakit akış tablosu

Nakit akışı her işletme için hayati önem taşıyor. Ay sonunda geliriniz gideriniz karşılayacak mı? Geçen ay kasanıza giren ve çıkan para ne kadar? Paraşüt’ün nakit akışı tablosundan kolayca takip edebilirsiniz. Böylece tahsil etmeniz gereken alacaklarınızı önceliklendirebilirsiniz.

Yedekleme almanıza gerek kalmaz, verileriniz otomatik güncellenir

Yedek almak için çaba sarf etmenize gerek kalmaz. Paraşüt’te verileriniz her gün yedeklenir. Üstelik bunun için hiçbir ekstra ücret ödemezsiniz. İstediğiniz zaman verilerinizi dışa aktarıp, herhangi bir disk veya klasöre yedekleme de yapabilirsiniz.

Tahsilatlarınız hızlanır

Alacak ve borçlarınızı takip etmek size hem zaman kazandırır hem de tahsilatlarınızı sorunsuzca yapmanızı sağlar. Bu arada tahsilatlarınızı hızlandırma ipuçları için "Alacaklarınızı nasıl daha hızlı tahsil edebilirsiniz?" elektronik kitabımızı indirerek okuyabilirsiniz.

Üstelik 14 gün ücretsiz denemek mümkün:

Paraşüt'ü 14 Gün Ücretsiz Deneyin

Veresiye programı Paraşüt'ü işletmenizin başka ön muhasebe ve finans ihtiyaçları için de kullanabilirsiniz. Bunun için Ön Muhasebe Programı Paraşüt sayfamızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki yazıyı okumanızı da tavsiye ederiz:

Cari Hesap Takibi Nasıl Yapılır?

Büşra Çildaş

Büşra Çildaş

Büşra Çildaş, Paraşüt'ün İçerik Uzmanı.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!