Online Pazaryerlerinde Satış Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken 4 Konu

E-ticaret hayatınıza online pazaryerlerinde başlamak istediniz. Satışlarınızı, etkinliğinizi ve bilinirliğinizi artırmak istiyor, ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. İşte tam bu noktada dikkat etmeniz gereken şeyleri aşağıdaki yazımızda sizin için bir araya getirdik.

2 dk

1. Online Pazaryerlerinde Dükkan Açın

Sattığınız ürünlerin çeşitliliği fazlaysa, online pazaryerlerinde dükkan açmanız sizin için avantajlı bir başlangıç olacaktır. Çünkü dükkan açtığınızda belirli sayıda ürünü ücretsiz olarak gösterebilir (platformdan platforma değişiklik gösterebilir), aramalarda ürünlerinizin daha üst sıralarda yer almasını sağlayabilirsiniz. Pazaryerlerinde ürün listeleme için daha az harcama yapacağınızdan bu sizin için güzel bir başlangıç olabilir. Üstelik marka adınızı duyurabileceğiniz bir sayfaya da sahip olursunuz.

2. Ürün Sayfalarınıza Gereken Özeni Gösterin

Online pazaryerlerinde ve gelecekte kendi e-ticaret sitenizde satış yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de ürün sayfalarınızdaki içerik düzenlemesidir. Kullanıcılar online alışveriş yaparken ürünlere dokunamayacakları ve inceleyemeyecekleri için olabildiğince fazla bilgiye ihtiyaç duyarlar. Ürün sayfalarında mutlaka ürünlerin görselleri, açıklamaları ve diğer ürünlerle karşılaştırmayı sağlayacak ölçüde özellik bilgisi bulunmalıdır. Bu bilgilerin kullanıcıyı sıkacak uzunlukta olmamasına da dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

3. Kargo Hizmeti için Çözüm Bulun

Online satışlarda kargo operasyonları maliyet açısından dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Uygun fiyata düzenli bir kargo hizmeti almak istiyorsanız pazaryerlerinin anlaştığı kargo firmaları ile çalışabilirsiniz. Ayrıca kargo firmaları ve pazaryerleri müşterileri otomatik olarak bilgilendirmektedir. Böylece teslim edilecek paketleri kargoya verdikten sonra müşterilerinizi bilgilendirme, müşterilerinize takip numarası sunma gibi operasyonlara vakit harcamanız gerekmez.

4. e-Ticaret Operasyonlarınızı Kolaylaştıracak Çözümler Arayın

Birden fazla pazaryerinde birçok ürün satıyorsanız, e-ticaret operasyonlarınız zor bir hale gelebilir. Özel günlerde gerçekleşen siparişlerdeki günlük artışlar da faturalama, paketleme, kargolama süreçlerinizi içinden çıkılmaz bir hale getirebilir. Bu yüzden bu süreci sizin için kolaylaştıracak programlardan destek almayı deneyebilirsiniz. Faturalama ve ön muhasebe süreçlerinizi hızlandırmak için Paraşüt’ü tercih edebilir, Paraşüt’ün StockMount ve Parasutentegrasyon.com iş birlikleri ile sunduğu e-ticaret entegrasyonlarıyla da online pazaryerlerinde bulunan dükkanlarınızdaki operasyonlarınızı daha kolay hale getirebilirsiniz.

Paraşüt abonesi değilseniz, 14 günlük ücretsiz denemeyi başlatabilirsiniz.

14 Gün Ücretsiz Deneyin

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir

Finansal analiz yapmak

e-İrsaliye nedir? Kimler kullanmalıdır?

e-Fatura hakkında 20 soru 20 cevap

Büşra Çildaş

Büşra Çildaş

Büşra Çildaş, Paraşüt'ün İçerik Uzmanı.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!