Kullanım Kılavuzu

05.09.2023

Tekrarlayan gider oluşturmak

Aynı tutarda düzenli olarak ödediğiniz giderleriniz (kira, internet veya telefon faturası, kiraladığınız bir araba veya hizmetin faturası vb.) için aynı giderleri yeniden oluşturmak yerine Paraşüt'ün otomatik tekrarlama özelliğini kullanabilirsiniz. Tedarikçilerinizden belirli periyotlar dahilinde almış olduğunuz hizmetler veya ürünler için otomatik tekrarlama şablonları oluşturabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz günlerde bu giderler otomatik olarak oluşturulacak ve Paraşüt uygulamanız içerisine eklenecektir. Ayrıca bu giderlerin bilgisini NAKİT menüsü altındaki Nakit Akışı Raporu ve GİDERLER menüsü altındaki sayfalarından da inceleyebilirsiniz. Otomatik tekrarlayan gider oluşturmak için yapmanız gereken işlem sırası şöyledir: 1. Otomatik ödemeye bağlı olan giderlerinizi Paraşüt'e kolayca girebilmeniz için önce uygulamanızın sol tarafında bulunan Giderler menüsü altındaki Giderler Listesi sekmesini seçin. (image: Gider-listesi.png alt: Gider Listesi) 2. Açılan sayfadaki Giderler Listesi’nden otomatik ödemeye almak istediğiniz Fiş/Fatura’yı seçiniz. 3. Fatura sayfanızın sağ tarafında bulunan DİĞER butonuna tıklayarak OTOMATİK TEKRARLA seçeneğini seçiniz. (image: otomatik-tekrarlayan-aidat-gideri.png alt: Otomatik tekrarlayan aidat gideri) 4. Açılan tabloda tekrarlama bilgileri ile ilgili detayları girerek ödemenin tekrar etme sıklığını sayı ve hafta, ay veya yıl olarak kutucuğa girebilirsiniz. (image: otomatik-tekrarlayan-gider-detaylari.png alt: Otomatik tekrarlayan gider detayları) Ödeme tarihi olarak, düzenleme tarihini veya düzenleme tarihinden belirlediğiniz gün kadar sonrasını belirtebilir, tekrarlamanın ne zaman sonlanmasını istiyorsanız ister tarih olarak isterseniz de tekrar adedi olarak belirtebilirsiniz. Tablodaki KAYDET butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Otomatik tekrarlayan fatura oluşturmanız için gereken işlemleri adım adım görmek adına Otomatik tekrarlayan fatura oluşturmak adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

Videolu anlatım

Dilerseniz otomatik tekrarlama özelliği ile ilgili hazırladığımız kullanım videosuna göz atabilirsiniz. 
(menu-guide:) 

 

Otomatik tekrarlayan gider iptali

Otomatik tekrarlayan giderinizin iptalini aşağıdaki adımları uygulayarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Otomatik tekrarlayan giderinize ait fatura sayfasının sağ tarafındaki Tekrarlanıyor ibaresinde bulunan ters duran ok (`V`) 'a tıklayarak TEKRARLAMA ŞABLONUNA GİT butonuna tıklayınız. (image: tekrarlama-sablonuna-git.png alt: Tekrarlama Şablonuna Git) Ardından üst kısımda bulunan Diğer butonuna tıklayıp Şablonu Sil seçeneğini işaretleyerek otomatik tekrarlama işlemini silebilirsiniz. (image: tekrarlayan-giderlerin-iptali.png alt: Tekrarlayan Giderlerin İptali) Ayrıca, Paraşüt'te otomatik tekrarlama şablonunu düzenleyebilirsiniz. Bunun için TEKRARLAMA ŞABLONUNA GİT butonuna tıkladıktan sonra TEKRAR AYARLARI butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Açılan tabloda otomatik tekrarlama ile ilgili detayları yeniden düzenleyebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:

Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com

Canlı Sohbet Başlatın

Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapın

Mutlu Patronlar 
Paraşüt'ü anlatıyor

Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Ayşe Nur Yılmaz

Marka Store Reklam Pazarlama

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Mehmet Emin

Marka Store Reklam Pazarlama

Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.