Maaş/prim oluşturmak

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
4 dk

Personel giderlerinden olan çalışan maaş ve primlerinin takibini Paraşüt ile kolayca yapabilir, maaşları otomatik tekrarlatarak veri girişi yükünüzü hafifletebilirsiniz.

Paraşüt'te yeni maaş veya prim oluşturmak için sol taraftaki menüden GİDERLER > Gider Listesi sayfasını açıp DİĞER butonuna tıklayın ve açılan menüden YENİ MAAŞ/PRİM seçeneği ile ilerleyin.

çalışana yeni maaş prim oluşturma

Yeni MAAŞ/PRİM oluşturma ekranında:

maaş prim oluşturma ekranı

Otomatik tekrarlama özelliği

Çalışan maaşları her hafta, ay veya yıl aynı meblağ ile oluşturuluyorsa eğer, bir çalışanınız için maaş gideri oluşturduktan sonra bu gideri otomatik olarak tekrarlatabilirsiniz.

Bunun için, maaşı görüntülediğiniz ekrandan sırasıyla DİĞER > OTOMATİK TEKRARLA butonlarına tıklayarak bir tekrarlama şablonu oluşturabilirsiniz.

otomatik tekrarlayan maaş gideri

Açılan sayfadan tekrar ayarlarını yapıp bu şablonu kaydettiğinizde oluşturduğunuz maaş belirttiğiniz periyotlarda otomatik olarak oluşturulup size haber verilecektir.

otomatik tekrarlayan maaş giderleri

Kategori ve etiketleri kullanarak Paraşüt'ten daha sağlılı raporlar alabilirsiniz. Kategori ve etiket kullanımı hakkında detaylı bilgi için Raporları detaylandırmak, Kategori ve etiketlerin kullanımı adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz: