Kredi Takibi Yapmak

Ladin Uğur
Ladin Uğur
2 dk

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Paraşüt uygulaması üzerinde kredi takibi yapmak için kredilerinizi banka gideri olarak girip ödenmesi gereken tarihi belirleyerek ödemeleriniz için hatırlatmalar alabilirsiniz. Bankalara aylık ödemesini yapacağınız kredi taksit tutarlarını GİDERLER sayfasından YENİ BANKA GİDERİ girişi olarak girin ve ödeneceği tarihi belirleyip kaydedin.

KATEGORİ kullanımı ile bu banka giderinin "Kredi" olduğunu belirtirseniz zamanı geldiğinde GİDERLER sayfasından filtrelerin yardımı ile bu giderlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Alternatif bir yöntem de, kredi ödemelerinizi birer alış faturası olarak düzenlemek. Bir adet alış faturasını oluşturduktan sonra, tekrarlama şablonlarını kullanarak ödenecek taksit sayısı kadar faturanın otomatik oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Veya faturaları ödenecek ay sayısı kadar fatura kopyalama yöntemi ile oluşturabilirsiniz. Böylelikle, borçlu olduğunuz bankayı sizin bir carinizmiş gibi takip edebilirsiniz.

Farklı bir yöntem ise, toplam kredi tutarını tek bir alış faturasında oluşturup her ay ilgili alış faturası üzerinden ÖDEME EKLE butonu ile kısmi ödeme ekledikten sonra gelecek ayki ödemenizin tarihini belirtmektir.

İlginizi çekebilecek diğer kaynaklar: