Kredi ödemelerinin takibi

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
2 dk

Paraşüt üzerinden kredi takibi yapmak için kredi taksidinizi banka gideri olarak Paraşüt'e ekleyip vade tarihi belirterek ödemeleriniz için hatırlatmalar alabilirsiniz. Ayrıca, bu gideri otomatik tekrarlayarak her ay otomatik olarak oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Bunun için GİDERLER > Gider Listesi sayfasından önce DİĞER, sonra YENİ BANKA GİDERİ butonuna tılayarak başlayabilirsiniz.

yeni banka gideri oluştur

Açılan pencerede istenilen bilgileri doldurun ve KAYDET butonuna tıklayın.

yeni banka gideri oluşturma ekranı

Her ay ödemeniz gereken tek bir taksidin tutarını TOPLAM TUTAR olarak yazarsanız sonrasında bu gideri otomatik tekrarlatıp Paraşüt'ün her ay bu tutarda bir gideri otomatik olarak oluşturmasını sağlayabileceksiniz.

kredi taksidi

Gideri kaydettikten sonra otomatik tekrarlatmak için sırasıyla DİĞERve OTOMATİK TEKRARLA butonlarına tıklayabilirsiniz.

kredini taksidini otomatik terarlama

Açılan pencereden tekrar ayarlarını yapabilirsiniz. Aşağıdaki örnekte, bu kredi toplam 36 taksit olduğu için tekrarlama şablonu yoluyla bu giderin 35 kere daha oluşturulması gerekiyordu. Bir sonraki ayın taksidini nakit akışında en azından 30 gün önceden görmek isteyebilirsiniz diye düşünerek OLUŞTUR VE HABER VER kısmı için 30 günlük bir süre belirledim.

kredi taksidinin otomatik tekrarlanması

KAYDET butonuna tıkladığınızda otomatik tekrarlama emri vermiş olacaksınız.

kredi taksidi otomatik tekrarlanıyor

Bu gider için KATEGORİ belirtirseniz hem bu gideri filtreler yardımıyla bulmanız kolaylaşır hem de Giderler Raporu'nda daha detaylı olarak raporlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız: