Cepten şirket adına yapılan harcamaların takibi

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
4 dk

Çalışanlarınız, ortaklarınız, diğer yöneticiler veya siz... zaman zaman şirket adına kendi cebinizden yaptığınız harcamalar elbet oluyordur.

Bu harcamaları Paraşüt'e kaydederken ödeme durumunu ÇALIŞAN CEBİNDEN ÖDEDİ olarak belirterek, harcama tutarının Paraşüt'te kayıtlı çalışanınızın bakiyesine işlenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece, bu harcamaların geri ödemelerini çok daha kolay bir biçimde takip edebilirsiniz.

Çalışanlarınızı nasıl kaydedebileceğinizle ilgili olarak Şirket çalışanlarını Paraşüt'e kaydetmek adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Harcamaları çalışan bakiyesine işlemek

GİDERLER > Gider Listesi sayfası altından yeni HIZLI FİŞ / FATURA veya DETAYLI FİŞ / FATURA oluştururken ÖDEME DURUMU için 3 sekme görürsünüz.

  1. ÖDENDİ
  2. ÖDENECEK
  3. ÇALIŞAN CEBİNDEN ÖDEDİ
Ödeme durumu

ÇALIŞAN CEBİNDEN ÖDEDİ seçeneğini işaretlediğinizde CEBİNDEN ÖDEYEN bölümünden Paraşüt'e kayıtlı bir çalışanınızı (veya kendinizi) seçebilirsiniz.

cepten ödemek

Eğer kişi henüz Paraşüt'e kayıtlı değilse bu esnada yeni bir çalışan kaydı oluşturabilirsiniz.

cepten şirket adına harcama takibi

GERİ ÖDENECEĞİ TARİH olarak bu giderin karşılığı olan tutarı çalışanınıza geri ödeyeceğiniz tarihi girebilirsiniz (Örneğin biz Paraşüt'te, cepten yapılan harcamaların tamamını içinde bulunduğumuz ayın maaşıyla birlikte her ayın son günü çalışana geri ödüyoruz).

Giderin fotoğrafını yüklemek

İsteğe bağlı olarak, fiş veya faturanın JPG veya PNG formatında bir fotoğrafını da uygulamaya yükleyebilirsiniz. Böylelikle, üzerinden zaman geçtikten sonra bile o fiş veya faturanın aslını kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Bu işlemi Paraşüt mobil uygulamasından telefonunuzun kamerasını kullanarak yapmak daha pratik olduğu için anlık giderlerinizi iOS veya Android mobil uygulamalarımızla Paraşüt'e kaydetmenizi tavsiye ederiz.

Çalışanlarınızın kendi harcamalarını uygulamaya kendilerinin kaydetmesini sağlamak için, onları Paraşüt'e kullanıcı olarak tam veya kısmi yetki ile davet edebilirsiniz. (bkz. Yeni kullanıcı daveti)

Dilerseniz yalnızca kendi giderlerini yönetebilmeleri için çalışanlarınızı yetkilendirebilirsiniz. Bunun için GİDERLER bölümü yetkisini Sadece Kendi Kayıtları şeklinde belirleyebilirsiniz. Böylece, personeliniz şirket adına yaptığı harcamaların Paraşüt'e girişini kendisi yapar ve siz yetkilendirmediğiniz sürece kendi kaydettiği giderler dışında hiçbir veriye ulaşamaz. (bkz. Kullanıcı yetkilendirme detayları)

Çalışan giderlerini yönetmek

Dilerseniz sizin için hazırladığımız videoyu da izleyebilirsiniz.

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Paraşüt mobil uygulamalarını aşağıdaki bağlantılardan ücretsiz indirebilirsiniz.

itunes
google play