Fatura iptal etmek

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim
2 dk

Paraşüt üzerinde oluşturmuş olduğunuz satış faturaları iptal edebilirsiniz.

 1. Faturanızı iptal etmek için, iptal etmek istediğiniz faturayı görüntüleyin.
 2. Faturanın sağ üst köşesinde bulunan DÜZENLE butonunun sağındaki aşağı doğru ok işaretine (v) tıklayın ve açılan menüden İPTAL ET seçeneğine tıklayın.

  Paraşüt'te fatura iptal etme

  NOT: Sadece yanlış yazdırdığınız ve üzerine "İPTAL" yazdığınız faturalarınızı Paraşüt içerisinde iptal etmek için bu opsiyonu kullanınız. Gerçek hayatta olmayan ancak Paraşüt'e yanlışlıkla kaydettiğiniz bir fatura varsa bu faturayı silerek ya da düzenleyerek işlem yapmanızı öneririz.

 3. İptal etme işlemini onayladığınızda faturanız iptal edilir ve iptal edilen fatura numarası bir daha kullanılamaz. Fatura toplamı müşteri/tedarikçi bakiyesinden düşer.

  iptal edilen faturalar
 4. Paraşüt'te iptal edilen bu faturaya herhangi bir tahsilat eklenmişse fatura tutarı müşteri bakiyesinden düşeceğinden, açığa çıkacak tahsilat tutarı müşterinin varsa açık faturaları ile eşlecektir veya hesabında avans olarak görünecektir. Bu ödemenin de silinmesi gerekiyorsa bunu ayrıca yapmanız gerekmektedir.

 5. İptal edilmiş faturalara SATIŞLAR > Faturalar veya GİDERLER > Gider Listesi sayfalarının en altında bulunan TÜM KAYITLAR ve İPTAL EDİLMİŞ KAYITLAR butonlarına sırasıyla tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  Paraşüt2te fatura nasıl iptal edilir