Paraşüt’te Alış ve Satış Faturası Nasıl İptal Edilir?

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
3 dk

Paraşüt üzerinde oluşturmuş olduğunuz alış ve satış faturalarını iptal edebilirsiniz. Bunun için yazımızın devamındaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Alış ve satış faturasının iptali nasıl gerçekleştirilir?

  1. Faturanızı iptal etmek için, iptal etmek istediğiniz faturayı görüntüleyin.
  2. Faturanın sağ üst köşesinde bulunan DÜZENLE butonunun sağındaki aşağı doğru ok işaretine (v) tıklayın ve açılan menüden İPTAL ET seçeneğine tıklayın.

Fatura iptal etme ekranı

Paraşüt'te fatura iptal etme

NOT: Sadece yanlış yazdırdığınız ve üzerine "İPTAL" yazdığınız faturalarınızı Paraşüt içerisinde iptal etmek için bu opsiyonu kullanınız. Gerçek hayatta olmayan ancak Paraşüt'e yanlışlıkla kaydettiğiniz bir fatura varsa, fatura iptali yerine bu faturayı silerek ya da düzenleyerek işlem yapmanızı öneririz.

  1. Alış/satış faturası iptal etme işlemini onayladığınızda faturanız iptal edilir ve iptal edilen fatura numarası bir daha kullanılamaz. Fatura toplamı müşteri/tedarikçi bakiyesinden düşer.

Fatura iptali bilgisi

iptal edilen faturalar
  1. Paraşüt'te iptal edilen bu faturaya herhangi bir tahsilat eklenmişse fatura tutarı müşteri bakiyesinden düşeceğinden, açığa çıkacak tahsilat tutarı müşterinin varsa açık faturaları ile eşlecektir veya hesabında avans olarak görünecektir. Bu ödemenin de silinmesi gerekiyorsa bunu ayrıca yapmanız gerekmektedir.

  2. İptal edilmiş faturalara SATIŞLAR > Faturalar veya GİDERLER > Gider Listesi sayfalarının en altında bulunan TÜM KAYITLAR ve İPTAL EDİLMİŞ KAYITLAR butonlarına sırasıyla tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Paraşüt2te fatura nasıl iptal edilir

Dilerseniz konu ile ilgili hazırladığımız videoya göz atabilirsiniz

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.