Elektronik Fatura Hizmetinin Maliyeti Nedir?

Elif Ekiciler
Elif Ekiciler
2 dk

Paraşüt ile e-faturaya geçişte herhangi bir başvuru, kurulum veya entegrasyon ücreti ödemezsiniz. e-Faturayı nereden kullanırsanız kullanın e-fatura kullanıcısı olabilmek için gerekli olan mali mührü temin etmeniz gerekmektedir (Şahıs firmaları mali mühür yerine e-imza ile de başvuru yapabilir). e-Fatura başvurunuz aktive olduktan sonra e-fatura ve e-arşiv gönderip almak için ön ödemeli kontör paketlerimizden satın alır, fatura başına 16 Kuruş gibi meblağ ödeyerek faturalama sürecinizi tamamen dijital olarak yönetebilirsiniz.

Paraşüt'te elektronik faturalama hizmetinin maliyeti:

 1. Paraşüt üzerinden elektronik fatura hizmetinden faydalanmak esnasında herhangi bir başvuru, kurulum, eğitim, entegrasyon veya aktivasyon ücreti yoktur.
 2. Elektronik fatura kullanıcısı olmak için Kamu Sertifikasyon Merkezi'ne ödemeniz gereken mali mühür sertifikası ücretleri, Kamu SM'nin web sitesinden alındığı haliyle şu şekilde:
  Tüzel Kişi (LTD ya da AŞ iseniz) Fiyatı
  3 yıllık mali mühür ve güvenlik hizmetleri sertifikası (MÜS + GÜS)
  + Akıllı Kart Okuyucu
  220 TL + KDV
  Gerçek kişi (Şahıs firmaları için) Fiyatı
  3 yıllık mali mühür ve güvenlik hizmetleri sertifikası (MÜS + GÜS)
  + Akıllı Kart Okuyucu
  120 TL + KDV
 3. Aktivasyon aşamasından sonra, elektronik fatura gönderip almak için mevcut kontör paketlerimizden birini satın alıp kullanabilirsiniz. Bu paketleri kontörlü sistem gibi düşünebilirsiniz. Mevcut kontör paketlerimizin fiyatları aşağıdaki gibidir, bu paketlerin herhangi bir son kullanım tarihi yoktur. Gönderilen veya alınan her elektronik fatura birer kontör değerindedir.