e-Fatura hizmetinin maliyeti nedir?

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim
3 dk

Paraşüt ile e-faturaya geçişte herhangi bir başvuru, kurulum veya entegrasyon ücreti yoktur. Yalnıza, e-faturayı kullanıcısı olabilmek için gerekli olan mali mührü temin etmeniz gerekmektedir (Şahıs firmaları mali mühür yerine e-imza ile de başvuru yapabilir).

e-Fatura aktivasyonunuz tamamlandıktan sonra e-fatura gönderip alabilmek için ön ödemeli kontör paketlerimizden satın alarak elektronik ortamda fatura gönderip almaya başlayabilirsiniz. Fatura başına 16 kuruş gibi meblağ ödeyerek faturalama sürecinizi tamamen dijital olarak yönetebilirsiniz.

Paraşüt ile e-fatura geçişin maliyeti nedir?

Paraşüt'ün e-fatura hizmetinden faydalanmak için herhangi bir başvuru, kurulum, eğitim, entegrasyon veya aktivasyon ücreti yoktur. Yani, Paraşüt ile e-faturaya geçişin maliyeti sıfırdır ancak e-fatura hizmetinden faydalanmak için Paraşüt abonesi olmanız gerekmektedir.

Mali mühür ücreti

Elektronik fatura kullanıcısı olmak için Kamu Sertifikasyon Merkezi'ne ödemeniz gereken mali mühür sertifikası ücretleri, Kamu SM'nin web sitesinden alındığı haliyle şu şekildedir:

Tüzel kişi (LTD ya da AŞ içins) Fiyatı
3 yıllık mali mühür ve güvenlik hizmetleri sertifikası (MÜS + GÜS)
+ Akıllı Kart Okuyucu
220 TL + KDV
Gerçek kişi (Şahıs firmaları için) Fiyatı
3 yıllık mali mühür ve güvenlik hizmetleri sertifikası (MÜS + GÜS)
+ Akıllı Kart Okuyucu
120 TL + KDV

e-Fatura kontör paketleri

Aktivasyon aşamasından sonra, elektronik fatura gönderip almak için kontör satın alıp kullanabilirsiniz. Gönderilen veya alınan her e-fatura bir kontör değerindedir.

Mevcut kontör paketlerimizden herhangi birini satın almak isterseniz aşağıdaki fiyatlar geçerlidir ve Paraşüt hesabınız içerisinden kredi kartı ile bu paketlerden herhangi birini satın alabilirsiniz.

500 adet üzeri kontör satın almak isterseniz veya yukarıdaki paketlerden herhangi biri için EFT/havale ile ödeme yapmayı tercih ederseniz bize ulaşabilirsiniz. 500 üzeri satın alımlarda kontör başına 16 kuruştan hesap yapılır.

e-Fatura kontörlerinin herhangi bir son kullanım tarihi yoktur.