Kullanım Kılavuzu

Tedarikçileriniz, elektronik fatura kullanıcısı olup olmadıklarına bağlı olarak size, e-fatura veya matbu fatura gönderiyor olabilir. **Tedarikçiniz e-fatura kullanıyorsa** (dolayısıyla size e-fatura gönderiyorsa), firmaların size kestiği temel veya ticari e-faturalar Paraşüt hesabınız içerisinde `GİDERLER` > `Gelen e-Faturalar` sayfası altına içeri alınmayı bekleyen faturalar olarak görünür. Gelen e-faturaların yönetilmesi title: Gelen e-faturaların yönetilmesi Tarafınıza gönderilen e-faturaları giderlerinize yansıtmak için yapmanız gereken, ilgili faturaya tıklayıp faturayı içeri alma işlemidir. Gelen e-faturayı içeri almak title: Gelen e-faturayı içeri almak İçeri alma adımı esnasında e-faturaya bir açıklama girebilirsiniz. e-Fatura açıklaması title: e-Fatura açıklaması Bu esnada hizmet/ürün kalemlerini içe aktarıp aktarmamayı seçebilirsiniz. Daha önceden kayıtlı hizmet/ürün kalemleri varsa bu esnada o kalemlerin eşleştirilmesi işlemini de yapabilirsiniz. Hizmet/ürün içe aktarmak title: Hizmet/ürün içe aktarmak İçe aktardığınız e-fatura aşağıdaki gibi görünecektir. Eğer bu fatura ödendiyse ödemesini girebilir, ödenmediyse vade tarihini belirterek nakit akışınızda görünmesini sağlayabilirsiniz. Gelen e-fatura title: Gelen e-fatura Tarafınıza gönderilen temel e-faturalar direkt olarak onaylanmış görünecektir. Ticari e-faturaları ise, tarafınıza ulaştıktan sonra 7 gün içerisinde onaylayabilir ya da reddedebilirsiniz. **Tedarikçiniz e-fatura kullanmıyorsa** (dolayısıyla size matbu fatura gönderiyorsa), bu faturayı `GİDERLER` > `Gelen e-Faturalar` bölümünden hızlı veya detaylı fiş/fatura olarak hesabınıza siz kaydedebilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi için Detaylı fiş/fatura oluşturmak adlı yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

 

Ayrıca Gelen e-Fatura Menüsü hakkındaki içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com

Canlı Sohbet Başlatın

Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapın

Mutlu Patronlar 
Paraşüt'ü anlatıyor

Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Ayşe Nur Yılmaz

Marka Store Reklam Pazarlama

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Mehmet Emin

Marka Store Reklam Pazarlama

Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.