Kullanım Kılavuzu

05.09.2023

Otomatik tekrarlayan fatura oluşturmak

Düzenli fatura kestiğiniz müşterilerinizle çalışırken veya düzenli olarak ödediğiniz giderleriniz (kira, internet veya telefon faturası, kiraladığınız bir araba veya hizmet vs.) için her ay aynı kayıtları tekrar tekrar oluşturmak yerine Paraşüt'ün otomatik tekrarlama özelliğini kullanabilirsiniz. 

 

Paraşüt'te oluşturduğunuz bir faturanın haftalık, aylık veya yıllık periyotlarda tekrarlanmasına ihtiyaç duyduğunuzda, faturayı görüntülediğiniz sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ters duran ok (`V`) 'a tıklayarak başlayabilirsiniz. 

 

tekrarlayan fatura şablonu oluşturmak 

 

Açılan menüden `OTOMATİK TEKRARLA` butonuna tıklayın ve tekrarlama şablon ayarlarınızı yapın. 

 

tekrarlama şablonu ayarları 

 

1. `TEKRAR ETME SIKLIĞI`, `İLK TEKRAR TARİHİ`, `VADE TARİHİ` gibi bilgileri girin. 

2. Faturanızın tekrar tarihinden ne kadar zaman önce oluşturulup size haber verilmesini istiyorsanız o tarihi `OLUŞTUR VE HABER VER` seçeneği ile belirtin. 

3. Tekrarlayan faturaların sonlanmasını istiyorsanız ne zaman sonlanacağını `NE ZAMAN SONLANSIN?` seçeneği altında belirtin. 

4. Her şey hazırsa `KAYDET` butonuna tıklayarak tekrarlama şablonunuzu kaydedin.  Tebrikler, faturanızın her ay otomatik tekrarlaması için bir tekrarlama şablonu oluşturdunuz. 

 

tekrarlayan fatura oluşturmak 

 

Faturanızın sağ tarafındaki bilgi menüsünden o faturanın hangi sıklıkla tekrarlayacağını görebilirsiniz. `TEKRARLAMA ŞABLONUNA GİT` butonuna tıklayarak tekrarlama şablonunu görüntüleyebilirsiniz. Yukarıdaki ayarlara göre:

 

 • 2 Ekim'de oluşturduğunuz bu faturayı toplamda 4 kez olmak üzere her ayın 2. günü tekrarlaması için ayarladınız.
 • Tekrarlayan ilk fatura 1 ay sonranın, yani 2 Kasım'ın tarihini taşıyacak.
 • Ayarlarda belirttiğiniz üzere 2 Kasım'dan 7 gün önce oluşturulup tarafınıza haber verilecek. Ancak o zaman `Faturalar`sayfasına, müşteri/tedarikçi bakiyesine, `GÜNCEL DURUM` sayfasına ve `Nakit Akışı Raporu`na yansıyacak.
 • Tekrar ayarlarını düzenlemek

  `SATIŞLAR` > `Faturalar` sayfasının en altında `TEKRARLAMA ŞABLONLARI`na ulaşabileceğiniz bir menü bulunmaktadır. 

   

  tekrarlama şablonları 

   

  Sayfaya gittiğinizde bütün tekrarlama şablonlarını görüntüleyebilir, düzenlemek istediğinizi seçip şablonu görüntüleyebilirsiniz. `TEKRAR AYARLARI` butonuna tıklayarak ayarlarınızı yeniden düzenleyebilirsiniz. 

   

  tekrarlama şablonu ayarları

  Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

  Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

  Bizi Arayın

  Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

  0212 963 00 20

  Bize Yazın

  Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

  iletisim@parasut.com

  Canlı Sohbet Başlatın

  Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

  Hesabınıza giriş yapın

  Mutlu Patronlar 
  Paraşüt'ü anlatıyor

  Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Ayşe Nur Yılmaz

  Marka Store Reklam Pazarlama

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Mehmet Emin

  Marka Store Reklam Pazarlama

  Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.