Otomatik tekrarlayan fatura oluşturmak

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
3 dk

Düzenli fatura kestiğiniz müşterilerinizle çalışırken veya düzenli olarak ödediğiniz giderleriniz (kira, internet veya telefon faturası, kiraladığınız bir araba veya hizmet vs.) için her ay aynı kayıtları tekrar tekrar oluşturmak yerine Paraşüt'ün otomatik tekrarlama özelliğini kullanabilirsiniz.

Paraşüt'te oluşturduğunuz bir faturanın haftalık, aylık veya yıllık periyotlarda tekrarlanmasına ihtiyaç duyduğunuzda, faturayı görüntülediğiniz sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ters duran ok (V) 'a tıklayarak başlayabilirsiniz.

tekrarlayan fatura şablonu oluşturmak

Açılan menüden OTOMATİK TEKRARLA butonuna tıklayın ve tekrarlama şablon ayarlarınızı yapın.

tekrarlama şablonu ayarları
  1. TEKRAR ETME SIKLIĞI, İLK TEKRAR TARİHİ, VADE TARİHİ gibi bilgileri girin.
  2. Faturanızın tekrar tarihinden ne kadar zaman önce oluşturulup size haber verilmesini istiyorsanız o tarihi OLUŞTUR VE HABER VER seçeneği ile belirtin.
  3. Tekrarlayan faturaların sonlanmasını istiyorsanız ne zaman sonlanacağını NE ZAMAN SONLANSIN? seçeneği altında belirtin.
  4. Her şey hazırsa KAYDET butonuna tıklayarak tekrarlama şablonunuzu kaydedin.

Tebrikler, faturanızın her ay otomatik tekrarlaması için bir tekrarlama şablonu oluşturdunuz.

tekrarlayan fatura oluşturmak

Faturanızın sağ tarafındaki bilgi menüsünden o faturanın hangi sıklıkla tekrarlayacağını görebilirsiniz. TEKRARLAMA ŞABLONUNA GİT butonuna tıklayarak tekrarlama şablonunu görüntüleyebilirsiniz.

Yukarıdaki ayarlara göre:

Tekrar ayarlarını düzenlemek

SATIŞLAR > Faturalar sayfasının en altında TEKRARLAMA ŞABLONLARIna ulaşabileceğiniz bir menü bulunmaktadır.

tekrarlama şablonları

Sayfaya gittiğinizde bütün tekrarlama şablonlarını görüntüleyebilir, düzenlemek istediğinizi seçip şablonu görüntüleyebilirsiniz. TEKRAR AYARLARI butonuna tıklayarak ayarlarınızı yeniden düzenleyebilirsiniz.

tekrarlama şablonu ayarları