e-Posta ile fatura paylaşmak & Müşteri Ekranı

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
3 dk

Paraşüt üzerinde oluşturduğunuz satış faturalarını yazdırmadan önce e-posta yoluyla müşterilerinize ile paylaşarak teyitleşebilir, böylelikle yapılan yanlış bir işlemden doğabilecek fatura iptalinin, gecikmenin ve boşa gidecek fatura ve kargo masrafının önüne geçebilirsiniz.

(Benzer şekilde, Paraşüt'te oluşturduğunuz ve tedarikçi bilgisi girdiğiniz herhangi bir detaylı veya hızlı fiş/faturayı da aşağıda anlatılan adımları takip ederek tedarikçinizle veya başka biriyle paylaşabilirsiniz.)

Faturayı görüntülediğiniz ekrandan PAYLAŞ butonuna tıklayarak paylaşım ekranını açın.

Paraşüt'te fatura paylaşımı

Faturanızı paylaşmak istediğiniz kişi veya kişilerin e-posta adreslerini aralarında virgül olacak şekilde yazın. e-Posta gövdesinde yapmak istediğiniz bir değişiklik varsa yapın ve GÖNDER butonu ile gönderin.

Paraşüt'te e-posta ile fatura paylaşma
Paraşüt'te e-mail ile fatura paylaşımı

Faturanız MÜŞTERİ EKRANI yoluyla müşterinizle paylaşılacaktır. Paraşüt'te Müşteri Ekranı her müşterinize özel ve yalnızca ikiniz arasındaki işlem geçmişini içeren özel bir linke verilen addır. Müşterinize kendisine gelen e-postadaki linke tıkladığında paylaştığınız faturayı Müşteri Ekranı'nda görüntüler.

müşteri ekranı paylaşımı

Fatura paylaşımı esnasında cari hesap ekstrenizi de aslında müşteirnizle paylaşmış olursunuz. Müşteriniz, yukarı gördüğünüz ekran görüntüsünden TÜM İŞLEMLER butonuna tıklayarak aranızdaki tüm işlem geçmişini görüntüleyebilir.

cari hesap ekstresi paylaşımı

Müşteriniz Müşteri Ekranı üzerinden:

Müşteriniz size Müşteri Ekranı üzerinden herhangi bir yorum ya da soru yazarsa bu mesaj hem Paraşüt'teki müşteri veya fatura sayfasına not olarak kaydedilir hem de size e-posta olarak gelir.

Böylelikle, müşterinizle olan iletişiminizi sağlam tutabilir, geçmiş görüşmelerinizi Paraşüt'teki faturalarınızın ekinde kolayca bulabilir, yanlış veya eksik iletişimin önüne geçtiğiniz için hem maliyet hem de zaman tasarrufu yapabilirsiniz.

Dilerseniz bu konu ile ilgili hazırladığımız videomuzu izleyebilirsiniz.

Videomuzdaki menü bölümünde yer alan değişiklikleri görmek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.