İade Faturası Oluşturmak

Serena Çolak
Serena Çolak
2 dk

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Paraşüt üzerinde oluşturmuş olduğunuz satış veya alış faturaları için iade faturası oluşturabilirsiniz. Herhangi bir alış faturasına karşılık iade faturası da yazdırabilirsiniz.

İade faturası oluşturmak istediğiniz faturanın görüntüleme sayfasına gittikten sonra açılan sayfanın sağ tarafında bulunan DİĞER butonuna tıklayıp İADE OLUŞTUR seçeneğini seçin. Satış faturasına karşılık kaydettiğiniz iade faturası GİDERLER altına kaydolacaktır. Aynı şekilde, bir alış faturasına karşılık kaydettiğiniz iade faturası da SATIŞLAR altına kaydolacaktır. 

Fatura logosunun tepesinde dönen ok işaretinden bu faturanın artık bir iade faturası olduğunu ayırt edebilirsiniz. Aşağıda görüntüsü bulunan iade faturasında istediğiniz kısımları düzenleyip (birden fazla fatura kalemi varsa iade etmek istediğiniz kalemleri bırakacak şekilde diğerlerini yanındaki çarpı işareti yardımıyla kaldırarak) kaydedebilirsiniz.