Dövizli fatura yazdırmak

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
3 dk

Türk Lirası dışında bir döviz kuru üzerinden fatura yazdırmak için yazdırma şablonunuza döviz kuru ile ilgili ögeleri eklemeniz yeterlidir.

Yazdırma şablonuna "Döviz kuru açıklaması" eklemek

AYARLAR > Yazdırma Şablonları sayfasından mevcut fatura şablonunuzu açıp Toplam Miktar Bilgileri bölümünde yer alan Döviz Kuru Açıklaması ögesini aşağıda görüldüğü gibi sürükleyip bırakarak yazdırma şablonunuza ekleyebilirseniz.

Döviz kuru açıklaması

(Paraşüt'te daha önce bir yazdırma şablonu oluşturmadıysanız Fatura veya irsaliye yazdırmak için şablon oluşturmak adlı destek makalemizden yararlanabilirsiniz.)

Farklı döviz kurları üzerinden fatura oluşturup yazdırmak

Yazdırma şablonunuzda gerekli düzenlemeyi yaptıktan sonra SATIŞLAR > Faturalarsayfası altından YENİ FATURA OLUŞTUR butonuna tıklayıp, aşağıda gösterildiği gibi, faturanızın döviz cinsini USD, Euro veya İngiliz Sterlini döviz kurlarından birisi olarak değiştirebilir, hizmet/ürün detaylarını doldurup faturanızı kaydedebilirsiniz.

Farklı döviz kurlarından fatura oluşturmak

(Dövizli fatura oluşturma işleminin detaylarını görmek için Dövizli satış veya gider faturası oluşturmak adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.)

Sonrasında, faturanızı görüntülediğiniz sayfadan YAZDIR butonuna tıklayıp DÖVİZ KURU AÇIKLAMASI olan yazdırma şablonunuzu seçip faturanızı ister Türk Lirası isterseniz de faturanın kendi döviz cinsinden yazdırabilirsiniz.

Farklı döviz kurlarından fatura yazdırmak

Özel yazdırma şablonu oluşturmak

Tevkifat, stopaj, ÖİV, ÖTV gibi ek vergiler, sabit metin alanı yoluyla banka bilgileri, döviz kuru açıklaması gibi alanları ekleme işlemi için videoyu izleyiniz.

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.