Dövizli Fatura Yazdırmak

Ladin Uğur
Ladin Uğur
2 dk

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Farklı bir kurda düzenlediğiniz faturanızı yazdırmak için yeni bir şablona ihtiyacınız yoktur, normalde kullandığınız fatura şablonunu düzenlemeniz yeterli olacaktır. Soldaki panelin AYARLAR menüsünün altından FATURA ŞABLONLARI'nı tıklayarak ulaşacağınız sayfadan, önceden oluşturmuş olduğunuz fatura şablonunu seçin. Sağda sayfa özelliklerini gösteren panelde aşağıya doğru indikçe, sayfa bilgilerini özelleştirebileceğiniz farklı bilgiler göreceksiniz. Bu panelden DÖVİZ KURU AÇIKLAMASI öğesinin üzerine tıklayıp bu alanı sürükleyerek fatura şablonunuzun üzerine bırakın.

Böylece düzenlediğiniz bir faturayı yazdırmak istediğinizde, eğer TL kurundan farklı bir kur kullandıysanız, faturanın kuruna ve tutarına göre özel olarak düzenlenen kur açıklaması da faturanıza yazdırılacaktır. TL kuru ile düzenlenen faturalar yazdırılırken ise bu alan görünmeyecektir.

İlgili faturayı yazdırmak için tıkladığınızda önce eğer birden fazla şablon hazırladıysanız kullanmak istediğiniz şablonu seçersiniz, daha sonra Paraşüt size faturanıza yerleştirdiğiniz döviz kuru açıklaması hakkında bir uyarı verir. Bu noktada faturanın yazdırılacağı dövizi türünü seçebilir, döviz açıklama notunu dilediğiniz gibi düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Aynı şekilde, dövizli faturanızı TL olarak yazdırmak isterseniz de buradan değiştirebilirsiniz.