Kullanım Kılavuzu

Türk Lirası dışında bir döviz kuru üzerinden fatura yazdırmak için yazdırma şablonunuza döviz kuru ile ilgili ögeleri eklemeniz yeterlidir.

 

Yazdırma şablonuna "Döviz kuru açıklaması" eklemek

`AYARLAR` > `Yazdırma Şablonları` sayfasından mevcut fatura şablonunuzu açıp `Toplam Miktar Bilgileri` bölümünde yer alan `Döviz Kuru Açıklaması` ögesini aşağıda görüldüğü gibi sürükleyip bırakarak yazdırma şablonunuza ekleyebilirseniz. 

 

Döviz kuru açıklaması title: Döviz kuru açıklaması 

 

(Paraşüt'te daha önce bir yazdırma şablonu oluşturmadıysanız Fatura veya irsaliye yazdırmak için şablon oluşturmak

 

Farklı döviz kurları üzerinden fatura oluşturup yazdırmak

 

Yazdırma şablonunuzda gerekli düzenlemeyi yaptıktan sonra `SATIŞLAR` > `Faturalar`sayfası altından `YENİ FATURA OLUŞTUR` butonuna tıklayıp, aşağıda gösterildiği gibi, faturanızın döviz cinsini USD, Euro veya İngiliz Sterlini döviz kurlarından birisi olarak değiştirebilir, hizmet/ürün detaylarını doldurup faturanızı kaydedebilirsiniz. 

 

Farklı döviz kurlarından fatura oluşturmak title: Farklı döviz kurlarından fatura oluşturmak 

 

 Sonrasında, faturanızı görüntülediğiniz sayfadan `YAZDIR` butonuna tıklayıp `DÖVİZ KURU AÇIKLAMASI` olan yazdırma şablonunuzu seçip faturanızı ister Türk Lirası isterseniz de faturanın kendi döviz cinsinden yazdırabilirsiniz. 

 

Farklı döviz kurlarından fatura yazdırmak title: Farklı döviz kurlarından fatura yazdırmak

 

Özel yazdırma şablonu oluşturmak

 

Tevkifat, stopaj, ÖİV, ÖTV gibi ek vergiler, sabit metin alanı yoluyla banka bilgileri, döviz kuru açıklaması gibi alanları ekleme işlemi için video anlatım eklenecektir. 

Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com

Canlı Sohbet Başlatın

Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapın

Mutlu Patronlar 
Paraşüt'ü anlatıyor

Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Ayşe Nur Yılmaz

Marka Store Reklam Pazarlama

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Mehmet Emin

Marka Store Reklam Pazarlama

Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.