Kullanım Kılavuzu

05.09.2023

Paraşüt'te toplu işlem yapmak

Paraşüt’ü kullanırken birden fazla kayıt üzerinde toplu işlem yapmak isteyeceğiniz durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Uygulamada Faturalar, Gider Listesi, Müşteriler, Tedarikçiler ve Hizmet ve Ürünler sayfalarında bazı işlemleri toplu olarak yapabilirsiniz. 

 

Örneğin, sol taraftaki menüden SATIŞLAR > `Faturalar` sayfasına gelip FATURA AÇIKLAMASI başlığının sol tarafındaki kutucuğa tıkladığınızda, bu sayfadaki kayıtlar için yapabileceğiniz toplu işlemleri göreceksiniz. 

 

Paraşüt'te toplu işlem yapmak 

 

Listelenen faturaların tümünü değil de bazılarını seçmek isterseniz, satır başındaki ikonlara tıklayarak istediklerinizi işaretleyebilir ve yapmak istediğiniz işlemi aşağıdaki videoda da gösterildiği gibi toplu olarak yapabilirsiniz.  Dilerseniz bir de Müşteriler sayfası üzerinden toplu işlemin nasıl yapıldığına bakalım. 

 

Uygulamamızın sol tarafında bulunan menüden Müşteriler sekmesine tıkladığınızda kayıtlı olan müşteri listenize ulaşacaksınız. Bu listenin üst kısmında yer alan Unvanı ifadesinin yan tarafındaki kutucuğu seçtiğinizde listenin tümünün seçildiğini göreceksiniz. Eğer işleminiz listede kayıtlı olan ve işaretlediğiniz satırlardaki tüm müşteriler ile ilgili ise yeniden bir düzenleme yapmanız gerek bulunmamaktadır. 

 

Fakat seçtikleriniz arasında işleme dahil etmek istemedikleriniz varsa ilgili satırdaki kutucuğa tekrar tıklayarak işlemden hariç tutabilirsiniz. Gerekli işaretlemelerin ardından sayfanın en üstünde bulunan Kategori ve Diğer butonları sayesinde seçili satırları kapsayan bir kategori girebilir ya da Diğer butonuna tıkladığınızda karşılaşacağınız Arşivle ve Sil seçenekleri ile işleminizi sürdürebilirsiniz. 

 

Arşivle seçeneğine tıklayarak devam ettiğinizde; 

 • Kayıt artık Müşteriler listesinde görünmeyecek. 
 • Müşteri'ye düzenlenen faturalar etkilenmeyecek. Sil işleminde ise, dikkatli olmanızı öneririz. Yapılacak işlem sonucunda, ilgili müşteri hesabı sistemden tamamen silinir ve tüm bilgiler kaybolur.
 • Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

  Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

  Bizi Arayın

  Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

  0212 963 00 20

  Bize Yazın

  Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

  iletisim@parasut.com

  Canlı Sohbet Başlatın

  Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

  Hesabınıza giriş yapın

  Mutlu Patronlar 
  Paraşüt'ü anlatıyor

  Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Ayşe Nur Yılmaz

  Marka Store Reklam Pazarlama

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Mehmet Emin

  Marka Store Reklam Pazarlama

  Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.