Web tabanlı ön muhasebe programının 10 avantajı

Web tabanlı ön muhasebe programı, ön muhasebe işlerini düzenli bir şekilde sürdürmeye çalışan işletmelerin en büyük kurtarıcısı. İş hayatınızı kolaylaştıracak ve rutin işlerinizi hızlandıracak pek çok özelliği ile internet tabanlı ön muhasebe programlarının 10 avantajını sizin için özetledik.

6 dk

Bir fikir bulmak ve hayata geçirmek oldukça heyecanlı bir serüven, ancak şirketinizi kurduğunuz anda karşınıza çıkan ön muhasebe operasyonları hem heyecanınızı hem de zamanınızı alıp götürebilir. Hele bir de finansal verilerinizi Excel veya defterde tutuyorsanız; para transferi, fatura ödeme veya kesme gibi oldukça basit işlemler için ofise bağımlı haldesiniz demektir.

Neyse ki web tabanlı ön muhasebe çözümleri, sundukları hizmetler ile hem siz işletme sahipleri hem de muhasebecileriniz için fatura yönetimi, gelir gider takibi gibi ön muhasebe süreçlerini oldukça pratik hale getiriyor. “Nasıl daha pratik olacak ki?” diyorsanız, iş hayatınızı kolaylaştıracak web tabanlı ön muhasebe avantajlarının 10 özelliğini gelin birlikte inceleyelim.

web tabanlı ön muhasebe

1. Hemen kullanmaya başlayın

Masa üstü programları kullanmak için özel donanım, yazılım ve kurulum gerekir. Web tabanlı çözümleri kullanmaya başlamanız içinse sadece üyelik hesabı oluşturmanız yeterlidir.

İnternet tabanlı ön muhasebe programı kullanabilmek için herhangi bir veritabanı yatırımı yapmazsınız. Üstelik kurulum için de bir uzman beklemeniz ve yüklü eğitim ücretleri ödemeniz de gerekmez.

Tek yapmanız gereken internet üzerinden gerekli adımları izleyerek hesabınızı oluşturmak ve kullanmaya başlamak. “Peki verilerimi nasıl yükleyeceğim?” diyorsanız, çözümü oldukça basit. Verilerinizi Excel dosyası halinde toplu olarak içeri aktarabilirsiniz.

2. Eğitim almanıza gerek yok!

Karışık tablolara ve formüllerin aksine web tabanlı çözümler pratikliğin ve kolaylığın temsilcisidir. Bu nedenle son derece basit ve kulanışlı olma özellikleriyle herkesin anlayabileceği bir dil hakimdir ve ayrıca bir eğitime ihtiyaç duyulmaz.

Bu noktada Türkiye'nin en çok tercih edilen ön muhasebe programı olan Paraşüt'ün basit ve kolay arayüzü ile son derece kullanışlı bir program olduğunu da hatırlatarak, program içinde kullandığımız dilin herkes tarafından rahatlıkla anlaşılabilir olmasına önem verdiğimizin de altını çizelim.

3. Formül ve tablolarla uğraşmaya son!

Masaüstü çözümlerindeki göz korkutan Excel tablolarına, işlem karışıklıklarına sebep olabilecek formüllere web tabanlı ön muhasebe programlarında rastlamazsınız. Çünkü, web tabanlı muhasebe programı demek; "formül yok, bağlantı yok, dosya bozuldu, bilgisayar çöktü derdi yok" demektir. Sadece, verilerinizi girip, kaydetmeniz yeterli.

4. Tahsilat veya ödemelerin gözünüzden kaçma riski yok!

Ön muhasebe ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sağlayan web tabanlı programlar ile hesap takibi artık çok daha kolay!

İsterseniz tahsilatınızın gecikmesi durumunda faturanızı müşterinizle paylaşarak, müşterinize hatırlatma yapabilirsiniz. Faturanızda hatalı veya müşterinizle anlaşamadığınız bir nokta varsa müşterinizle mesajlaşarak belki de telefon bile etmenize gerek kalmadan sorunu çözebilirsiniz.

Ayrıca online ön muhasebe programı olan Paraşüt özelinde, tahsilat ve ödeme haftalarında size hatırlatma e-postaları gönderilir. Siz de tahsilat ve ödemelerinizi başka yollarla hatırlamaya çalışmaktan, kurtulursunuz. Bunun için tek yapmanız gereken ücretsiz bir deneme hesabınızı oluşturmak.

5. Cari hesaplarınızı tek bir bakışta takip edin!

Fatura, tahsilat ve ödemelerinizi kaydettikçe cari hesaplarınız otomatik güncellenir. Müşteri ve tedarikçi hesaplarınıza ait gerçekleşmiş, gecikmiş ve gelecek tüm tahsilat ve ödemelerinizi anında görüntüleyebilirsiniz.

6. Ekip arkadaşlarınızı sürece dahil edin

Web tabanlı çözümlerin bir diğer avantajı da gerektiği yerde şeffaflık sağlayabilmektir. Yetkiniz dahilinde ortaklarınızı, çalışanlarınız, muhasebecinizi programa davet ederek, istediğiniz kişiyi uygulamanın kullanıcısı olarak tanımlayabilirsiniz. Böylece yapılan işlemlerin de kontrolünü sağlayabilirsiniz.

7. İstediğiniz yerden çalışın

Teknolojinin her geçen gün bizi daha da ileriye götürdüğü bu dönemde bir patronun en son istediği şey işini yönetmek için bir ofise bağımlı olmak. Düşünsenize; kumsalda, yurt dışı gezisinde ya da toplantı esnasında acilen fatura göndermek ya da finansal verilerinizi kontrol etmek için ofise gitmek zorunda kalmanız can sıkıcı olmaz mı?

İşte kullanımı kolay bir web tabanlı tabanlı ön muhasebe programı ile tüm bu zorunluluktan kurtulursunuz. Çünkü internete bağlı herhangi bir cihazdan kullanıcı bilgilerinizi girerek anında sisteme erişebilirsiniz. İşletmenize ait cari hesap ve stok takibini yapabilir; saniyeler içinde e-fatura ve e-arşiv gönderebilir; çek, senet ve kasa banka hesabınızdaki işlemlerinizi takip edebilirsiniz. Bulut tabanlı bir ön muhasebe programı ile internet bağlantısı bulunan her yer ofisiniz olmaya mümkündür.

Siz işinizi nasıl büyüteceğinize odaklanırken, ön muhasebe rutin işlerinizi de zaman ve mekana bağlı kalmadan rahatça halledebilirsiniz.

8. Programınızı hep güncel kullanın

Web tabanlı ön muhasebe programları kendilerini sürekli geliştirir ve günceller. Masaüstü çözümlerin aksine web tabanlı ön muhasebe programlarında eklenen yeni özelliklere hemen erişebilir ve kurumla uğraşmadan kullanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik güncellemeler için ekstra para ödemezsiniz. Güncel bir programda farklı özellikleri ücretsiz deneyimlemek için tek yapmanız gereken web tabanlı bir ön muhasebe programında deneme hesabınızı oluşturmak.

9. Esnek çözümler sunan bir ön muhasebe deneyimi yaşayın

Masaüstü programların aksine web tabanlı bir ön muhasebe programı ile farklı çözümleri bir arada kullanabilirsiniz. Mesela Paraşüt’te e-Ticaret, CRM gibi ihtiyaçlarınız için kullandığınız araçlarınızı ön muhasebenize entegre edebilirsiniz. Dilerseniz API yardımıyla istediğiniz yazılımın ihtiyacınız olan özelliklerini de kullanabilirsiniz.

Üstelik verilerinizi her an kolayca içeri ya da dışarı aktarabilirsiniz. Tüm bu özellikleri web tabanlı bir ön muhasebe çözümünde incelemek için yapacağınız tek şey 14 günlük ücretsiz deneme hesabınızı oluşturmak.

10. Ücretsiz ve sınırsız destek alın

Masaüstü bir program satın aldığınızda sadece kurulum aşamasında destek alırsınız. İlerleyen dönemlerde ihtiyaç duyduğunuz konularda ise destek için danışmanlık ücreti ödemeniz gerekir. Web tabanlı bir ön muhasebe çözümünde ise aboneliğiniz boyunca istediğiniz zaman destek ekibine ulaşarak ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız özellikleri ve daha fazlasını incelemek için Türkiye’nin en çok tercih edilen web tabanlı ön muhasebe programı Paraşüt’ü 14 gün ücretsiz deneyebilirsiniz.

Ücretsiz Deneyin

Büşra Çildaş

Büşra Çildaş

Büşra Çildaş, Paraşüt'ün İçerik Uzmanı.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!