Web tabanlı ön muhasebe programlarının iş hayatınızı kolaylaştıracak 5 özelliği

3 dk

Bir fikir bulmak ve hayata geçirmek oldukça heyecanlı bir serüven, ancak şirketinizi kurduğunuz anda karşınıza çıkan ön muhasebe operasyonları hem heyecanınızı hem de zamanınızı alıp götürebilir. Hele bir de finansal verilerinizi Excel veya defterde tutuyorsanız; para transferi, fatura ödeme veya kesme gibi oldukça basit işlemler için ofise bağımlı haldesiniz demektir.

Neyse ki web tabanlı ön muhasebe çözümleri, sundukları hizmetler ile hem siz işletme sahipleri hem de muhasebecileriniz için fatura yönetimi, gelir gider takibi gibi ön muhasebe süreçlerini oldukça pratik hale getiriyor. “Nasıl daha pratik olacak ki?” diyorsanız, web tabanlı ön muhasebe programlarının iş hayatınızı kolaylaştıracak 5 özelliğini gelin birlikte inceleyelim.

web tabanlı ön muhasebe

1. Hemen kullanmaya başlayın

Web tabanlı bir ön muhasebe programı kullanabilmek için herhangi bir veritabanı yatırımı yapmazsınız. Üstelik kurulum için de bir uzman beklemeniz ve yüklü eğitim ücretleri ödemeniz de gerekmez. Tek yapmanız gereken internet üzerinden gerekli adımları izleyerek hesabınızı oluşturmak ve kullanmaya başlamak. “Peki verilerimi nasıl yükleyeceğim?” diyorsanız, çözümü oldukça basit. Verilerinizi Excel dosyası halinde toplu olarak içeri aktarabilirsiniz.

2. İstediğiniz yerden çalışın

Teknolojinin her geçen gün bizi daha da ileriye götürdüğü bu dönemde bir patronun en son istediği şey işini yönetmek için bir ofise bağımlı olmak. Düşünsenize; kumsalda, yurt dışı gezisinde ya da toplantı esnasında acilen fatura göndermek ya da finansal verilerinizi kontrol etmek için ofise gitmek zorunda kalmanız can sıkıcı olmaz mı? İşte web tabanlı tabanlı bir ön muhasebe programı kullandığınızda tüm bu zorunluluktan kurtulursunuz. Çünkü internete bağlı herhangi bir cihazdan kullanıcı bilgilerinizi girerek anında sisteme erişebilirsiniz.

3. Programınızı hep güncel kullanın

Web tabanlı ön muhasebe programları kendilerini sürekli geliştirir ve günceller. Masaüstü çözümlerin aksine web tabanlı ön muhasebe programlarında eklenen yeni özelliklere hemen erişebilir ve kurumla uğraşmadan kullanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik güncellemeler için ekstra para ödemezsiniz. Güncel bir programda farklı özellikleri ücretsiz deneyimlemek için tek yapmanız gereken web tabanlı bir ön muhasebe programında deneme hesabınızı oluşturmak.

4. Esnek çözümler sunan bir ön muhasebe deneyimi yaşayın

Masaüstü programların aksine web tabanlı bir ön muhasebe programı ile farklı çözümleri bir arada kullanabilirsiniz. Mesela Paraşüt’te e-Ticaret, CRM gibi ihtiyaçlarınız için kullandığınız araçlarınızı ön muhasebenize entegre edebilirsiniz. Dilerseniz API yardımıyla istediğiniz yazılımın ihtiyacınız olan özelliklerini de kullanabilirsiniz. Üstelik verilerinizi her an kolayca içeri ya da dışarı aktarabilirsiniz. Tüm bu özellikleri web tabanlı bir ön muhasebe çözümünde incelemek için yapacağınız tek şey 14 günlük ücretsiz deneme hesabınızı oluşturmak.

5. Ücretsiz ve sınırsız destek alın

Masaüstü bir program satın aldığınızda sadece kurulum aşamasında destek alırsınız. İlerleyen dönemlerde ihtiyaç duyduğunuz konularda ise destek için danışmanlık ücreti ödemeniz gerekir. Web tabanlı bir ön muhasebe çözümünde ise aboneliğiniz boyunca istediğiniz zaman destek ekibine ulaşarak ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız özellikleri ve daha fazlasını incelemek için Türkiye’nin en çok tercih edilen web tabanlı ön muhasebe programı Paraşüt’ü 14 gün ücretsiz deneyebilirsiniz.

Ücretsiz Deneyin

Büşra Çildaş

Büşra Çildaş

Büşra Çildaş, Paraşüt'ün İçerik Uzmanı.

Bültenimize katılın, hiçbir içeriği kaçırmayın!