Birden fazla firma ya da projeyi tek hesapta yönetmek

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
3 dk

Paraşüt'te çoklu hesap yönetmek için birden fazla nedeniniz olabilir:

  1. Birden fazla şirketi ayrı ayrı yönetmek için
  2. Aynı şirkete ait proje, şantiye veya organizasyonu ayrı ayrı yönetmek için

1. Birden fazla şirketi ayrı ayrı yönetmek için

Paraşüt'te tek bir e-posta adresi üzerinden birden fazla firmayı yönetmek mümkün ancak her firma için Paraşüt'te ayrı bir şirket açmanız ve ayrı aboneliklerle bu işlemi yapmanız gerekir. Öte yandan, tek bir e-posta adresi her iki hesapta da tam yetkili kullanıcı olursanız iki hesap arasında geçiş yapmanız çok kolay olacaktır.

Örneğin, mehmet.demir@ornek-eposta.com adresi ile kullanıcısu olduğunuz 2 firma var ise bu e-posta adresi ile Paraşüt'e kullanıcı girişi yaptığınızda her iki firma da karşınıza çıkacaktır. Birini seçip devam edebilirsiniz.

Çoklu Firma Kullanıcı Girişi

Birinden diğerine tekrar kullanıcı girişi yapmadan geçmek için, Paraşüt hesabınız içerisinde sağ üstte yer alan kullanıcı menüsüne tıklayıp diğer hesabınıza tek tık ile geçiş yapabilirsiniz.

Firmalar Arası Geçiş

NOT: Paraşüt'teki ikinci firmanızı Tavsiye Et Programımız kapsamında açarak her iki firmanız için de bizden 3'er ay kullanım süresi kazanabilirsiniz.

2. Aynı şirkete ait proje, şantiye veya organizasyonu ayrı ayrı yönetmek için

Aynı şirkete ait birbirinden farklı proje, şantiye veya organizasyonları ayrı ayrı yönetmek için 2 farklı yöntem izleyebilirsiniz. Eğer bu iki projenin hesapları birbiri ile tamamen ayrışsın istiyorsanız yukarıda anlatılan yöntem ile 2 ayrı Paraşüt hesabı üzerinden bunu yapabilirsiniz.

Öte yandan, aynı kasa ve banka hesaplarını kullanan, aynı şirkete ait olan bu projeleri Paraşüt'teki gelir ve gider kategorileri yoluyla ayrıştırarak satış ve gider raporlarına ayrı ayrı bakabilirsiniz. Bu projelerin karlılıklarına da ayrı ayrı bakabilmek için bütün gelir ve giderleri Paraşüt'teki etiketler yardımı ile ayrıştırabilirsiniz.

Kategori ve etiketlerin kullanımı ile alakalı detaylı bilgi için Kategori ve etiketlerin kullanımı adlı destek içeriğimizi inceleyebilirsiniz.