Kullanım Kılavuzu

05.09.2023

Paraşüt üzerinden e-SMM nasıl gönderilir?

Elektronik serbest meslek makbuzu aktivasyonunuz tamamlandıktan sonra e-SMM gönderebilmeniz için Paraşüt hesabınız aktive edilir. Aktivasyon tarihi sonrası için keseceğiniz yeni satış makbuzlarınızı Paraşüt üzerinden e-SMM olarak göndermeye başlarsınız.

 

Paraşüt üzerinden e-SMM resmileştirme ve paylaşımı

1. Öncelikle `SATIŞLAR` sayfası altında, `Makbuzlar` sekmesinden yeni satışınıza dair makbuz kaydınızı oluşturun ve kaydedin. 

 

makbuz giriş ekranı 

 

2. Ardından makbuzu görüntülediğiniz sayfada `GÖNDER` butonu ile e-serbest meslek makbuzu resmileştirme adımlarını başlatın. 

 

makbuz gönder butonu 

 

3. `GÖNDER` butonuna tıkladıktan sonra açılan pencereden, "Elektronik serbest meslek makbuzu olarak göndermek ister misiniz?" sorusu için `Evet` seçeneğini işaretleyerek devam edin. 

 

resmileştirme evet seçimi 

 

4. Ardından açılan ekranda, dilerseniz müşterinizle paylaşmak üzere özel bir not girebilir veya müşteri bakiyesini not olarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca, IBAN numarası olan hesaplarınızın bilgilerini notunuza ekleyebilirsiniz. 

 

makbuz notu 

 

5. Bir sonraki adımda, e-serbest meslek makbuzunuzu resmileştirmeden önce makbuz bilgilerini kontrol edip gerekiyorsa değiştirmeniz için son bir adım daha bulunuyor. Bu adımda, makbuzunuzun ön izleme ekranını açıp herhangi bir hata var mı diye kontrol etmenizde fayda var. Herhangi bir hata varsa girdiğiniz bilgiler üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. 

 

makbuz ekranı önizleme 

 

6. Makbuzunuzu resmileştirmenizin ardından ekranın sağ tarafında yer alan `PAYLAŞ` butonuna tıklayıp, makbuzunuzu e-posta yoluyla müşteriniz ile paylaşabilirsiniz. Dilerseniz makbuzunuzun çıktısını alıp ıslak imzanız ile de paylaşabilirsiniz. 

 

undefined

 

Makbuzu resmileştirmeden paylaşma

Makbuzunuzu resmileştirmek üzere `GÖNDER` butonuna tıkladıktan sonra "Elektronik serbest meslek makbuzu olarak göndermek ister misiniz?" sorusu için `Hayır` seçeneğini işaretleyin. 

 

resmileştirme ekranı hayır 

 

Böylece açılan pencere üzerinden makbuzunuzu resmileştirme öncesi kontrol etmesi için müşteriniz ile paylaşabilirsiniz. Ardından resmileştirme adımlarını takip edebilirsiniz. 

 

resmileştirmeden paylaşma

 

Resmileştirilen e-SMM'nin kağıt çıktısı nasıl alınır?

Makbuzunuzu yazdırmak için makbuz kayıt ekranında `PAYLAŞ` butonunun yanında yer alan ok işaretine tıklayın. Ardından `MAKBUZ PDF İNDİR` seçeneğine tıklayın. Dilerseniz Pdf formatında indirdiğiniz makbuzunuzun çıktısını alıp imzalayarak müşteriniz ile paylaşabilirsiniz. 

 

makbuz pdf

Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com

Canlı Sohbet Başlatın

Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapın

Mutlu Patronlar 
Paraşüt'ü anlatıyor

Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Ayşe Nur Yılmaz

Marka Store Reklam Pazarlama

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Mehmet Emin

Marka Store Reklam Pazarlama

Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.