Kullanım Kılavuzu

05.09.2023

Çeklerin kontrolü, arama ve dışa aktarma

 

Çek ile ödeme ve tahsilat eklemek


Çeklerinizin tahsilat ve ödeme günlerini Paraşüt'ün akıllı hatırlatmaları ile zahmetsizce takip edebilir, çeklerinizi kolayca yönetebilirsiniz. Paraşüt hesabınıza giriş yaptıktan sonra `NAKİT` > `Çekler` sayfasından çeklerinizin portföyünüzde mi, yoksa bir tedarikçinizde mi olduğunu görebilir, tahsilat/ödeme durumlarını kontrol edebilir, çeklerin görüntülenme sayfalarında bu çeklere tahsilat veya ödeme ekleyerek ilgili çekin banka veya kasa hesabınıza para giriş veya çıkışı olarak yansımasını sağlayabilirsiniz. 

 

Paraşüt'te çeklerin yönetimi 

 

Bu sayfada, çeklerinizi ödeme/tahsilat durumu veya vade tarihine göre filtreleyebilir ya da arama çubuğunu kullanarak çek açıklaması veya cari hesap adı ile arama yapabilirsiniz. 

 

çek arama ve filtreleme 

 

Çekleri kontrol etme ve filtreleme

 

Tahsilat veya ödemeleriniz aracılığıyla eklediğiniz çekleri görüntülemek veya filtrelemek için çekler sayfasını açmalısınız. Sayfayı açtığınızda üst kenarda bulunan filtreleme aracılığı ile ödeme, tahsilat veya vade tarihine göre filtreleme yapılabilir veya anahtar kelimelerle çekleri arayabilirsiniz. 

 

Portföydeki çeki tahsil etme

 

Paraşüt uygulaması içerisinde tahsilat yöntemi olarak kullanılan çekleri bozdurabilmek için ilgili çekin sayfasında sağ üst köşede tahsilat ekle butonundan ekleme tarihini ve hangi hesaba aktarılacağını belirterek tahsilat ekleme işlemini yapabilirsiniz. 

 

Çek cirolama nasıl yapılır?

 

Müşterinizden almış olduğunuz çeki tedarikçinize cirolayabilmek için giderler sayfası içerisinde ilgili faturaya gelip ödeme ekle butonuna sonrasında çekle ödeme sekmesine tıklayınız. Çekler başlığından portföyünüzde bulunan çeklerden birini seçerek ilgili ödemeyi yapabilirsiniz. 

Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com

Canlı Sohbet Başlatın

Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapın

Mutlu Patronlar 
Paraşüt'ü anlatıyor

Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Ayşe Nur Yılmaz

Marka Store Reklam Pazarlama

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Mehmet Emin

Marka Store Reklam Pazarlama

Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.