Çeklerin kontrolü, arama ve dışa aktarma

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
3 dk

Çek ile ödeme ve tahsilat eklemek


Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Çeklerinizin tahsilat ve ödeme günlerini Paraşüt'ün akıllı hatırlatmaları ile zahmetsizce takip edebilir, çeklerinizi kolayca yönetebilirsiniz.

Paraşüt hesabınıza giriş yaptıktan sonra NAKİT > Çekler sayfasından çeklerinizin portföyünüzde mi, yoksa bir tedarikçinizde mi olduğunu görebilir, tahsilat/ödeme durumlarını kontrol edebilir, çeklerin görüntülenme sayfalarında bu çeklere tahsilat veya ödeme ekleyerek ilgili çekin banka veya kasa hesabınıza para giriş veya çıkışı olarak yansımasını sağlayabilirsiniz.

Paraşüt'te çeklerin yönetimi

Bu sayfada, çeklerinizi ödeme/tahsilat durumu veya vade tarihine göre filtreleyebilir ya da arama çubuğunu kullanarak çek açıklaması veya cari hesap adı ile arama yapabilirsiniz.

çek arama ve filtreleme

Ayrıca bu bölümden çeklerinizi aşağıdaki videoda gösterildiği şekilde dışarı aktarabilirsiniz.

Çekleri kontrol etme ve filtreleme

Tahsilat veya ödemeleriniz aracılığıyla eklediğiniz çekleri görüntülemek veya filtrelemek için çekler sayfasını açmalısınız. Sayfayı açtığınızda üst kenarda bulunan filtreleme aracılığı ile ödeme, tahsilat veya vade tarihine göre filtreleme yapılabilir veya anahtar kelimelerle çekleri arayabilirsiniz.

Portföydeki çeki tahsil etme

Paraşüt uygulaması içerisinde tahsilat yöntemi olarak kullanılan çekleri bozdurabilmek için ilgili çekin sayfasında sağ üst köşede tahsilat ekle butonundan ekleme tarihini ve hangi hesaba aktarılacağını belirterek tahsilat ekleme işlemini yapabilirsiniz.

Çek cirolama nasıl yapılır?

Müşterinizden almış olduğunuz çeki tedarikçinize cirolayabilmek için giderler sayfası içerisinde ilgili faturaya gelip ödeme ekle butonuna sonrasında çekle ödeme sekmesine tıklayınız. Çekler başlığından portföyünüzde bulunan çeklerden birini seçerek ilgili ödemeyi yapabilirsiniz.