Abonelikle alakalı sıkça sorulan sorular

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
5 dk

Paraşüt kullanım süresi ve abonelik işlemleri ile alakalı sıkça duyduğumuz soruların cevaplarını bu yazımızda toparladık.

Abonelik öncesi

Paraşüt'ü nasıl kullanabilirim?
Paraşüt, abonelik sistemi ile hizmet veren bir programdır. Başlangıçta 14 günlük ücretsiz bir deneme süresi vardır. Ücretsiz bir hesap açarak 14 gün boyunca bütün özellikleri ile birlikte Paraşüt'ü deneyebilir, ön muhasebe ihtiyaçlarınıza cevap verip vermediğini tespit edebilir, yine bu süre zarfında ücretsiz ön muhasebe danışmanlığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Paraşüt aboneliği nasıl işliyor?
Deneme süresinde programdan memnun kaldığınız takdirde aylık veya yıllık periyotlarla Paraşüt'e abone olabilirsiniz. Aboneliğinizi başlatmadığınız takdirde deneme sürenizin bitiminde hesabınızın kullanım süresi de dolar.

Deneme sürem devam ederken Paraşüt aboneliğimi başlatabilir miyim?
Hangi abonelik imkanını seçerseniz seçin Paraşüt'ü 14 gün ücretsiz kullanırsınız. 14 günlük ücretsiz kullanımınız esnasında Paraşüt hesabınız içerisinden AYARLAR > Firma Bilgileri sayfasına gidip ABONE OL butonuna tıklayarak kredi kartı ve fatura bilgilerinizi girip aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

Deneme süreniz bitmeden aboneliğinizi başlattığınız için deneme sürenizden kalan ücretsiz süre abonelik sürenize eklenir.

Deneme sürem bittikten sonra Paraşüt aboneliğimi başlatabilir miyim?
Deneme süreniz bittikten çok sonra bile aynı e-posta adresi ve şifresiyle Paraşüt hesabınıza giriş yaptığınızda otomatik olarak abonelik sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfadan aylık veya yıllık aboneliklerden size uygun olanını seçtikten sonra kredi kartı ve fatura bilgilerinizi girip Paraşüt aboneliğinizi başlatabilirsiniz.

Banka havalesi veya EFT ile ödeme yapabilir miyim?
Aylık paket dışındaki tüm paketlerimizde aşağıdaki banka hesap bilgilerini kullanarak havale veya EFT ile ödeme yapabilirsiniz.

ALICI: Paraşüt Yazılım Teknolojileri A.Ş.
BANKA: Garanti BBVA
IBAN: TR44 0006 2001 6760 0006 2991 68
AÇIKLAMA: Abonelik Ücreti

Abonelik paketlerimizin ücret bilgisini Fiyatlar sayfamızda bulabilirsiniz. Banka dekontu ile birlikte aboneliğinizin başlatılmasını istediğiniz hesabın e-posta adresini ve fatura bilgilerinizi iletisim@parasut.com adresine gönderdiğinizde havale/EFT ile ödemesini yaptığınız hesabın aboneliğini aktive edebiliriz.

Taksitli ödeme yapabilir miyim?
Yıllık abonelikte kredi kartına taksit imkanı vardır. Paraşüt hesabınız içerisinden yıllık aboneliği seçip kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra kartınıza özel taksitler karşınıza çıkacaktır. Taksitli ödeme için komisyon oranları çalıştığınız banka, kredi kartı ve seçeceğiniz taksit sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Bayii lisans kodumu nasıl kullanabilirim?
Bayinizden temin ettiğiniz lisans kodunuz ile Paraşüt hesabınız içerisinde AYARLAR > Firma Bilgileri sayfasından lisans kodunuzu girerek hesabınızı aktive edebilirsiniz.

Promosyon kodumu nasıl kullanabilirim?
Paraşüt'ün çeşitli markalarla iş birliği çalışmaları ve promosyonları olabiliyor. Paraşüt hesabınız içerisinde AYARLAR > Firma Bilgileri sayfasından promosyon kodunuzu girerek size özel avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Abonelik sonrası

Aboneliğime ait faturam tarafıma ne zaman gönderilir?
Kredi kartı veya banka havalesi ile aboneliğinizin başlatılmasını takip eden 7 iş günü içinde e-arşiv faturanız otomatik olarak e-posta adresinize gönderilir. Paraşüt üzerinde e-fatura kullanıcısı iseniz e-faturanız direkt olarak Paraşüt hesabınız içerisindeki Giderler bölümüne düşer. Her ödeme döneminizde yeni bir fatura oluşturulup tarafınıza gönderilecektir.

Ödeme yaptığım abonelik dönemi sona erdiğinde ne olur?
Abonelik modeli, siz iptal etmediğiniz sürece hizmet almaya devam ettiğiniz bir hizmet modelidir. Örneğin, Paraşüt'e aylık abone olduysanız, 30 günlük sürenin bitiminde (siz iptal etmediğiniz sürece) kredi kartınızdan aylık abonelik ücreti çekilerek aboneliğiniz yenilenir. Aboneliğinize devam etmek istemediğiniz takdirde abonelik süreniz bitmeden önce bizimle iletişime geçerek aboneliğinizin iptalini talep edebilirsiniz.

Banka havalesi ile yaptığınız ödemelerde ise, abonelik döneminin bitimine doğru size e-posta ile abonelik sürenizin biteceği hatırlatılır. Tekrar ödeme yaparak aboneliğinize devam edebilir veya aboneliğinizi iptal etmek için bizimle iletşime geçebilirsiniz.

Aboneliğimi nasıl iptal edebilirim?
Aboneliğiniz başladıktan sonra istediğiniz zaman bize ulaşarak aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. İptali gerçekleştirdiğinizde paketinizin bir sonraki abonelik yenileme dönemi için ücretlendirmesi yapılmaz. Geçmiş dönemler için ücret iadesi bulunmamaktadır.

Aboneliğimi iptal edersem, verilerimi dışarı aktarabilir miyim?
Tabii ki. Uygulamaya girdiğiniz tüm verilerin mülkiyeti size aittir. Aboneliğinizi iptal etme işlemi esnasında verilerinizi dışa aktarmak istediğinizi destek ekibimize lütfen iletin.