Gelen irsaliye nerede listelenir?

Zeynep Özdemir
Zeynep Özdemir
2 dk

Tarafınıza gelen irsaliyeler, sol alanda bulunan “STOKLAR” menüsü altında yer alan “GELEN İRSALİYE” sekmesinde listelenir. İrsaliyeleriniz, otomatik olarak düzenleme tarihi sıralamasına göre ‘yeniden eskiye’ doğru sıralanmaktadır.

Gelen irsaliyelerinizi, “Bekleyen irsaliyeler, yanıtlananlar ve içeri alınanlar” olarak üç ayrı başlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

Bekleyen İrsaliyeler; tarafınıza gelmiş olan ama henüz yanıt vermediğiniz irsaliyelerdir. 7 gün içinde cevap vermediğiniz fakat sistem tarafından otomatik olarak kabul edildi statüsüne atanan ve henüz içeri almadığınız irsaliyeleriniz de bu sayfada listelenmektedir.

Yanıtlanan irsaliyeler; Müşterileriniz tarafından size gönderildikten sonra yanıtladığınız fakat içeri almadığınız irsaliyeleriniz bu alanda listelenmektedir. Yanıtlanan ama içeri alınmayan irsaliyeler, stok hareketlerinizi etkilemeyecek; depolarınıza herhangi bir ürün girişi yapılmayacaktır.

İçeri alınanlar; Yanıtlandıktan sonra içeri alınan irsaliyeler bu alanda listelenmektedir. İrsaliyeleri yanıtladıktan sonra içeri alırken, tarafınıza gelen irsaliyedeki ürünleri hangi deponuza eklemek istediğinizi, bu aşamada seçebilirsiniz.

Bu alanlarda listelenen irsaliyelerinize tıkladığınızda, tarafınıza gelen irsaliyenin önizlemesini html olarak görüntüleyebilirsiniz. Sağ alanda yer alan tümünü kabul et, kısmi kabul et ve reddet seçenekleri ile tarafınıza gelen irsaliyeye yanıt verebilirsiniz. 7 gün içerisinde yanıtlanmayan irsaliyeler otomatik olarak “Kabul edildi” statüsüne geçecek ve bekleyen irsaliyeler altında listelenmeye devam edecektir.

Yine sağ alanda yer alan “İrsaliye PDF’ini görüntüle” ve “İrsaliye HTML’ini görüntüle” butonlarına tıklayarak, tarafınıza gelen irsaliyelerinizi PDF ve HTML olarak görüntüleyebilir ve PDF formatını indirebilir ya da yazdırabilirsiniz.