Kullanım Kılavuzu

05.09.2023

Gelen irsaliye nerede listelenir?

Tarafınıza gelen irsaliyeler, sol alanda bulunan “STOKLAR” menüsü altında yer alan “GELEN İRSALİYE” sekmesinde listelenir. İrsaliyeleriniz, otomatik olarak düzenleme tarihi sıralamasına göre ‘yeniden eskiye’ doğru sıralanmaktadır. Gelen irsaliyelerinizi, “Bekleyen irsaliyeler, yanıtlananlar ve içeri alınanlar” olarak üç ayrı başlık olarak görüntüleyebilirsiniz. 

 

undefined 

 

Bekleyen İrsaliyeler; tarafınıza gelmiş olan ama henüz yanıt vermediğiniz irsaliyelerdir. 7 gün içinde cevap vermediğiniz fakat sistem tarafından otomatik olarak kabul edildi statüsüne atanan ve henüz içeri almadığınız irsaliyeleriniz de bu sayfada listelenmektedir. 

Yanıtlanan irsaliyeler; Müşterileriniz tarafından size gönderildikten sonra yanıtladığınız fakat içeri almadığınız irsaliyeleriniz bu alanda listelenmektedir. Yanıtlanan ama içeri alınmayan irsaliyeler, stok hareketlerinizi etkilemeyecek; depolarınıza herhangi bir ürün girişi yapılmayacaktır. 

İçeri alınanlar; Yanıtlandıktan sonra içeri alınan irsaliyeler bu alanda listelenmektedir. İrsaliyeleri yanıtladıktan sonra içeri alırken, tarafınıza gelen irsaliyedeki ürünleri hangi deponuza eklemek istediğinizi, bu aşamada seçebilirsiniz. Bu alanlarda listelenen irsaliyelerinize tıkladığınızda, tarafınıza gelen irsaliyenin önizlemesini html olarak görüntüleyebilirsiniz. Sağ alanda yer alan tümünü kabul et, kısmi kabul et ve reddet seçenekleri ile tarafınıza gelen irsaliyeye yanıt verebilirsiniz. 7 gün içerisinde yanıtlanmayan irsaliyeler otomatik olarak 

“Kabul edildi” statüsüne geçecek ve bekleyen irsaliyeler altında listelenmeye devam edecektir. 

 

undefined 

 

Yine sağ alanda yer alan “İrsaliye PDF’ini görüntüle” ve “İrsaliye HTML’ini görüntüle” butonlarına tıklayarak, tarafınıza gelen irsaliyelerinizi PDF ve HTML olarak görüntüleyebilir ve PDF formatını indirebilir ya da yazdırabilirsiniz.

Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com

Canlı Sohbet Başlatın

Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapın

Mutlu Patronlar 
Paraşüt'ü anlatıyor

Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Ayşe Nur Yılmaz

Marka Store Reklam Pazarlama

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Mehmet Emin

Marka Store Reklam Pazarlama

Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.