Ekmob saha ekibi yönetim entegrasyonu ne işe yarar?

Büşra Çildaş
Büşra Çildaş
6 dk

Saha ekiplerini farklı araçlar kullanarak yönetmek zor iş. Ziyaret takvimleri için incelenmesi gereken Excel dosyaları, ihtiyaç duyulduğunda konuşmak için kurulan sohbet grupları, ekiplerin lokasyonlarını öğrenmek için kullanılan araç takip sistemi derken, saha operasyonlarınızın işgücü yönetimi verimsiz bir hale gelebilir.

Paraşüt - Ekmob entegrasyonu; saha ekibinizin Ekmob’u kullanırken, iki uygulama arasında müşteri ve ürün bilgilerini ayrı ayrı girmek zorunluluğu ve zahmetinden kurtulmasını, işlerini çok daha hızlı ve hatasız olarak gerçekleştirmesini sağlar.

Ekmob kimdir?

Ekmob; küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarına uygun şekilde kullanılabildiği; mobil CRM, mobil form, anketler, ziyaret planlama, sipariş, takım yönetimi/mesajlaşma ve lokasyon takibi özelliklerine sahip bir müşteri ilişkileri ve saha ekip yönetimi çözümüdür.

Ekmob saha ekibi yönetim entegrasyonunun faydaları neler?

Yeni entegrasyonumuz ile:

Saha ekibi yönetim programı Ekmob’u kullanarak:

Böylece saha ekiplerinizin verimliliğini %30 arttırarak operasyon maliyetlerinizi azaltabilir, ziyaretlerden elde edeceğiniz raporlarla yönetimsel kararlarınızı daha etkili bir şekilde alabilirsiniz.

Entegrasyon ücreti

Paraşüt - Ekmob entegrasyonu, Ekmob abonelerine ücretsizdir. Ekmob kullanıcısı değilseniz Ekmob ekibinden demo talep edebilirsiniz.

Paraşüt - Ekmob entegrasyonu başvuru adımları

 1. Paraşüt hesabınızda Ayarlar menüsü altındaki Uygulamalar sayfasından Ekmob Saha Ekip Yönetim Entegrasyonu için KULLANMAYA BAŞLA butonuna tıklayın.

 2. Mevcut durumda açılan sayfada:

  • Ekmob kullanıcısıysanız bilgilerinizi girerek hesabına giriş yapın,
  • Kullanıcı değilseniz 14 günlük deneme sürenizi başlatın.
 3. Ekmob’a giriş yaptığınızda, DİĞER sekmesinden Uygulamalar seçeneğine tıklayın.
ekmob uygulamalar sayfası
 1. Açılan sayfadan Paraşüt bölümüne tıklayın.
paraşüt uygulaması
 1. İlgili pencerede Hemen yükle butonuna tıklayın.
entegrasyon penceresi
 1. Açılan sayfadan entegrasyonun, Paraşüt üzerindeki bilgilerinize erişim sağlaması için izin verin.
uygulamayı kullanmaya başla
 1. Ardından Müşteri ve Ürün/Hizmet bilgilerinizi Ekmob’a aktarabilirsiniz. Alt kısımda yer alan “Paraşüt’e fatura olarak gönder” seçeneğini işaretleyerek, Ekmob üzerinde kapadığınız siparişlerin faturasını Paraşüt’e gönderebilirsiniz.

Paraşüt ve Ekmob hesaplarınızı eşleştirdiğinizde, Ekmob’da Paraşüt’e girdiğiniz müşterilerinizin bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

paraşüt müşterisi

Benzer bir şekilde Ekmob üzerinde oluşturduğunuz cari hesap ve sipariş bilgilerini de Paraşüt hesabınızda görüntüleyebilirsiniz.

paraşüt cari ekranı

Paraşüt - Ekmob entegrasyonu ile fatura oluşturma süreci

Müşteriler sekmesinden sipariş oluşturmak istediğiniz müşterinin sayfasına gidin. Burada menüden Siparişler bölümüne tıklayın.

ekmob sipariş menüsü

Açılan pencerede sipariş detaylarını doldurun. Ürün bölümünün yanında yer alan liste ikonuna tıklayarak siparişiniz için ürün ya da hizmet seçim penceresine gidebilirsiniz.

ürün bilgileri ekmob

Açılan pencereden ürün/hizmet seçimi yaparak butona tıklayın.

ürün listesi

Ardından dilerseniz siparişinize yeni bir ürün/hizmet ekleyebilir ya da Kaydet seçeneğine tıklayarak siparişinizi oluşturabilirsiniz. İlgili siparişin faturasını Paraşüt’e aktarmak için siparişi kapatmanız gerekir.

Sipariş kapatmak için Diğer > Siparişlerim bölümünden ilgili siparişinizi seçip, Sipariş Detayları butonuna tıklayın.

sipariş detay butonu

Açılan pencereden siparişinizin durumunu Kapalı olarak güncelleyip Kaydet butonuna tıklayın.

sipariş kapama

Bu aşamadan sonra, siparişinizin faturasını Paraşüt’e göndermek için ilgili siparişin ekranında bulunan “Paraşüt’e Fatura Olarak Gönder” butonuna tıklayın.

paraşüt'e fatura olarak gönder

Böylece oluşturduğunuz siparişin faturasını Paraşüt’te görüntüleyebilirsiniz.

fatura görseli