Ekmob saha ekibi yönetim entegrasyonu ne işe yarar?

Cansu Meşedilci
Cansu Meşedilci
7 dk

Dinamik yapıları sebebiyle satış ekiplerini yönetmek zordur. Dağınık kanallardaki müşteri bilgisi, ciro getirmeyen evrak işleri, ziyaret takimlerinin ve rut planlarının hazırlanması derken, satış süreciniz verimsiz bir hale gelebilir. Üstelik ERP işlemleri için sürekli merkez ofisle iletişime geçen satış ekibiniz, satış süreçlerinde gereksiz zaman kaybı yaşayabilir.

Paraşüt - Ekmob SFA entegrasyonu sayesinde satış ekibiniz Ekmob SFA’yı kullanırken, iki uygulama arasında müşteri ve ürün bilgilerini ayrı ayrı girmek zorunluluğu ve zahmetinden kurtulur, işlerini çok daha hızlı ve hatasız olarak gerçekleştirir.

Ekmob kimdir?

Ekmob SFA, satış ekiplerine özel geliştirilmiş, mobil satış yönetim uygulamasıdır. Ziyaret noktalarını gezen satış ekibinizi telefondan yönetmenizi sağlar. Tüm satış sürecini şeffaflaştırır ve anlık olarak izlenebilir hale getirir, aynı zamanda ekip içi rekabet ortamı oluşturur ve satışları artırır. Satış ekipleri ve yöneticiler için hem operasyonel hem de stratejik kolaylıklar sunar. Ekmob SFA, entegrasyonları sayesinde tüm iş süreçleri için uçtan uca yönetim imkanı sağlar.

Sigorta, finans, otomotiv-yedek parça, inşaat malzemeleri ve medikal-OTC gibi birçok farklı sektörde kullanılan Ekmob SFA, online ön muhasebe programı olan Paraşüt entegrasyonu sayesinde faturalama işlemlerini kolaylaştırır. Paraşüt-Ekmob SFA entegrasyonu satış ekiplerine müşteri ve ürün bilgilerini tek bir uygulama üzerinden sisteme girme ve gerektiğinde erişim kolaylığı sunmaktadır.

Ekmob satış gücü otomasyon entegrasyonunun faydaları nelerdir?

Ekmob SFA, Paraşüt entegrasyonu ile cari hesap bilgilerini otomatik olarak günceller ve bilgilere her iki uygulamadan da erişimini sağlar. Satış operasyonlarında girilen verilerin her iki uygulamada da işlenebilir olması sayesinde satış ekibiniz sahadayken bile matbu ve elektronik faturalama işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.

Satış ekibi yönetimi için Ekmob SFA kullanarak:

Sonuç olarak; Ekmob SFA sayesinde satış ekibiniz, ciro getirmeyen işlerle zaman kaybetmek yerine zamanını verimli şekilde kullanır. Tekrarlayan işlerin otomasyon ile tamamlanması sayesinde ekibiniz haftada 1 gün tasarruf eder ve satışlarınız %28 artar.

Entegrasyon ücreti

Paraşüt - Ekmob SFA entegrasyonu, Ekmob SFA kullanıcılarına ücretsizdir. Ekmob SFA kullanıcısı değilseniz randevu talep ederek Ekmob’un satış otomasyonu uzmanları tarafından aranma talebi oluşturabilirsiniz.

Paraşüt - Ekmob SFA entegrasyonu başvuru adımları

 1. Paraşüt hesabınızda Ayarlar menüsü altındaki Uygulamalar sayfasından Ekmob SFA Satış Gücü Otomasyon Entegrasyonu için KULLANMAYA BAŞLA butonuna tıklayın.

 2. Mevcut durumda açılan sayfada:

  • Ekmob SFA kullanıcısıysanız bilgilerinizi girerek hesabınıza giriş yapın,
  • Kullanıcı değilseniz demo talep ederek Ekmob SFA’in satış otomasyonu uzmanları tarafından aranma talebi oluşturun.
 3. Ekmob SFA’e giriş yaptığınızda, DİĞER sekmesinden Uygulamalar seçeneğine tıklayın.

ekmob uygulamalar sayfası
 1. Açılan sayfadan Paraşüt uygulamasına tıklayın.
paraşüt uygulaması
 1. İlgili pencerede Hemen yükle butonuna tıklayın.
entegrasyon penceresi
 1. Açılan sayfadan entegrasyonun, Paraşüt üzerindeki bilgilerinize erişim sağlaması için izin verin.

  uygulamayı kullanmaya başla
 2. Ardından Müşteri ve Ürün/Hizmet bilgilerinizi Ekmob SFA’e aktarabilirsiniz. Alt kısımda yer alan “Paraşüt’e fatura olarak gönder” seçeneğini işaretleyerek, Ekmob üzerinde kapadığınız siparişlerin faturasını Paraşüt’e gönderebilirsiniz.

Paraşüt ve Ekmob hesaplarınızı eşleştirdiğinizde, Ekmob’da Paraşüt’e girdiğiniz müşterilerinizin bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

paraşüt müşterisi

Aynı şekilde Ekmob SFA üzerinden oluşturduğunuz cari hesap ve sipariş bilgilerini de Paraşüt hesabınızda görüntüleyebilirsiniz.

paraşüt cari ekranı

Paraşüt - Ekmob SFA entegrasyonu ile fatura oluşturma süreci

 1. Müşteriler sekmesinden sipariş oluşturmak istediğiniz müşterinin sayfasına gidin. Burada menüden Siparişler bölümüne tıklayın.
ekmob sipariş menüsü
 1. Açılan pencerede sipariş detaylarını doldurun. Ürün bölümünün yanında yer alan liste ikonuna tıklayarak siparişiniz için ürün ya da hizmet seçim penceresine gidebilirsiniz.
ürün bilgileri ekmob
 1. Açılan pencereden Ürün/Hizmet seçimi yaparak butona tıklayın.

  ürün listesi
 2. Ardından dilerseniz siparişinize yeni bir Ürün/Hizmet ekleyebilir ya da Kaydet seçeneğine tıklayarak siparişinizi oluşturabilirsiniz. İlgili siparişin faturasını Paraşüt’e aktarmak için siparişi kapatmanız gerekir.

 3. Sipariş kapatmak için Diğer > Siparişlerim bölümünden ilgili siparişinizi seçip, Sipariş Detayları butonuna tıklayın.

  sipariş detay butonu
 4. Açılan pencereden siparişinizin durumunu Kapalı olarak güncelleyip Kaydet butonuna tıklayın.

  sipariş kapama
 5. Bu aşamadan sonra, siparişinizin faturasını Paraşüt’e göndermek için ilgili siparişin ekranında bulunan Paraşüt’e Fatura Olarak Gönder butonuna tıklayın.

paraşüt'e fatura olarak gönder
 1. Böylece oluşturduğunuz siparişin faturasını Paraşüt’te görüntüleyebilirsiniz.
fatura görseli