Kullanım Kılavuzu

16.01.2024

Tam Finans entegrasyonu başvuru adımları

Paraşüt içerisinden Tam Finans entegrasyonuna nasıl başvuru yapabilirsiniz? 

 

1.  Paraşüt hesabınıza giriş yapın, menünün sol altında bulunan “UYGULAMALAR” sekmesine tıklayın.  

2. Uygulamalar sayfasındaki “Tam Finans Entegrasyonu” kartına tıklayın. 

 

 

 

3. Açılan sayfa aracılığıyla firma bilgilerinizi ilgili alanlara girin ve “BAŞVURU SÜRECİNİ BAŞLAT” butonuna tıklayın.

 

Tam Finans Entegrasyonu başvuru sürecini başlatın

 

4. Bu aşamanın ardından istenilen tüm bilgileri girin ve telefonunuza mesaj yolu ile gelecek mobil uygulama linkine tıklayarak uygulamayı indirin.  

 

Tam Finans entegrasyon süreci

 

Tam finans entegrasyonu mobil süreci

 

Tam Finans Entegrasyonu sms

 

5. Mobil uygulamayı indirdikten sonra, uygulama ekranında bulunan “+” butonuna tıklayarak veya profil menüsünde yer alan “e-Dönüşüm Uygulamaları” sayfasından süreci başlatabilirsiniz.

6. e-Dönüşüm ekranında, hesabınızı bağlamak için “Paraşüt” seçeneğini tıklayın ve Paraşüt müşterisi olduğunuzu onaylayın.

7. Ardından, “Finansal Servisler” veya “e-Fatura Yönetmeliği” başlığı altında yer alan “Tam Finans Mobil Limit” menüsünü açın.

8. Açılan ekranda, “Paraşüt Online İşlem Merkezi kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekmektedir” uyarısını göreceksiniz. Tamam seçeneğine tıkladıktan sonra kaydınız varsa giriş ekranına, kaydınız yoksa da hesap oluşturma adımına yönlendirileceksiniz.

9. Kaydınızı oluşturduktan veya giriş yaptıktan sonra, Tam Finans ön başvuru ekranı açılacaktır. Bu aşamada, bilgilendirme metnini okuyarak, gerekli izinleri vermek adına üç kutucuğu da işaretlemeniz gerekir.

10. “Gönder” butonuna bastığınızda “Tam Finans Mobil” ile devam etmeniz için bir SMS alacaksınız.

11. Tam Finans mobil uygulamaya girdikten sonra “Profil” menüsünden “Onaylarım” sayfasına girin. Mikrogrup seçeneğine tıklayarak onay verebilirsiniz. Onay işlemi sonrasında “Tam Finans Mobil” başvuru adımını tamamlamış olacaksınız.  

12. Son aşamada, “Mikrogrup-Veri paylaşım onay” başlıklı bir e-posta alacaksınız. “Buraya Tıklayınız” butonuna tıklamanız gereklidir.

 

Tam finans entegrasyonu

 

13. Onaylıyorum seçeneğine tıkladığınızda “Tam Finans Mobil” ön başvurunuz tamamlanmış ve Paraşüt uygulamasında Tam Finans Mobil entegrasyonunuz oluşturulmuş olacak.

14. Son olarak, birkaç dakika içerisinde “Veri paylaşımı ile entegrasyon” başlayacak.

15. e-Fatura veri paylaşımını “Uygulamalar” sayfasına girerek “Tam Finans Entegrasyonu” kartı içerisinde bulunan "Durdur" butonuna tıklayarak dilediğiniz zaman kolaylıkla durdurabilirsiniz.

 

Tam finans entegrasyonu

 

Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com

Canlı Sohbet Başlatın

Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapın

Mutlu Patronlar 
Paraşüt'ü anlatıyor

Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Ayşe Nur Yılmaz

Marka Store Reklam Pazarlama

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Mehmet Emin

Marka Store Reklam Pazarlama

Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.