Müşterinize Ödeme Hatırlatma

Eran Filiba
Eran Filiba
3 dk

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

ÖDEME HATIRLAT özelliği ile müşterilerinize vadesi gelen faturaları vade tarihinde otomatik e-posta ile hatırlatın. Bu özelliği kullanmak, bahsi geçen müşteriniz için MÜŞTERİ EKRANI açık olduğunda mümkün olmaktadır. Hatırlatıcı e-postanın gidebilmesi için faturaların ödeme tarihleri dolu olmalıdır.

MÜŞTERİ EKRANI özelliğinin kullanılması konusunda daha fazla bilgi için "Yeni Özellik: Müşteri Ekranı" adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Faturayı karşı taraf ile paylaşırken MÜŞTERİ EKRANI ayarlarından ÖDEME HATIRLAT özelliğini seçerek bu müşterinize ait bütün ödeme tarihi girilmiş faturların hatırlatmaları otomatik olarak ödeme tarihinde MÜŞTERİ EKRANI’na erişimi olan e-posta adreslerine gönderilecektir. Aynı tarihte vadesi gelmiş birden fazla faturanız varsa, bu faturaların ödeme hatırlatması aynı e-posta içerisinde yapılacaktır.

ÖDEME HATIRLAT özelliğini iki farklı yerden yönetebilirsiniz:

  1. MÜŞTERİ/TEDARİKÇİLER sayfası altında bahsi geçen müşteri veya tedarikçinin görüntüleme sayfasında MÜŞTERİ EKRANI ayarları bölümünden bu özelliği yönetebilirsiniz. ÖDEME HATIRLAT özelliğini kapadığınız takdirde kapadığınız günden sonraki ödemelerin otomatik hatırlatılması yapılmayacaktır.
  1. SATIŞ FATURASI paylaşım e-postasını özelleştirirken MÜŞTERİ EKRANI ayarları bölümünden ÖDEME HATIRLAT seçeneğini aktive edebilir veya kaldırabilirsiniz.

Müşterinizin göreceği ödeme hatırlatma e-postasının örneğini ÖDEME HATIRLAT seçeneğinin altında ÖRNEK E-POSTAYI İNCELEYİN bağlantısına tıklayarak inceleyebilirsiniz.

ÖDEME HATIRLAT e-postalarının gönderilip gönderilmediğini faturaların sağ alt tarafındaki FATURA GEÇMİŞİ bölümünden takip edebilirsiniz.

Hem MÜŞTERİ EKRANI hem de ÖDEME HATIRLAT özelliği kapsamında müşterinize giden e-postalara müşteriniz veya tedarikçiniz size cevap yazabilir. Cevap yazdığı taktirde yine FATURA GEÇMİŞİ bölümünden bu mesajlaşmaları görebilirsiniz.