Kullanım Kılavuzu

05.09.2023

Müşteriye otomatik ödeme hatırlatma

Paraşüt'ün `Ödeme Hatırlat` özelliği ile vadesi gelen faturalarınız için müşterilerinize otomatik hatırlatma e-postası gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Ödemesinin hatırlatılmasını istediğiniz faturaların vade tarihlerinin olması gerekmektedir. Vade tarihi bilinmeyen faturalar için müşterinize e-posta gönderilmeyecektir

 

Ödeme Hatırlat özelliği nasıl kullanılır?

Ödemesini müşterinize hatırlatmak istediğiniz faturayı açıp sağ taraftaki menüden `Müşteri hatırlatma ekle` butonuna tıklayın. 

 

Paraşüt müşteri hatırlatma ekleme 

 

Sonrasında, aşağıda gösterildiği gibi adımları takip ederek müşteri ödeme hatırlatma özelliğini aktive edebilirsiniz. 

 

ödeme hatırlatma ekleme 

 

`Ödeme Hatırlat` özelliğini aktive ettikten sonra bu müşterinize ait vade tarihi olan bütün faturalar için müşterinize otomatik olarak ödeme hatırlatma e-postası gönderilir. Aynı tarihte vadesi gelmiş birden fazla faturanız varsa, bu faturaların ödeme hatırlatması aynı e-posta içerisinde yapılacaktır. Ödeme hatırlatma e-postası örneğini aşağıda görebilirsiniz. 

 

e-posta ile ödeme hatırlatma 

 

Ödeme hatırlatmasını birden fazla kişi için kurmak isterseniz, e-posta adreslerini aralarında virgül olacak şekilde girebilirsiniz. Hatırlatma e-postası `Müşteri Ekranı`’na erişimi olan bütün adreslere gönderilecektir. Fatura sayfasında`Müşteri hatırlatma açık` ibaresini görüyorsanız bu özellik açık ve aktif demektir. Dilerseniz müşteri sayfasındaki `Müşteri Ekranı Ayarları` bölümünden de `Ödeme Hatırlat` özelliğini kapatabilirsiniz. 

 

Paraşüt müşteri sayfası 

 

Müşteri hatırlatma e-postalarının gönderilip gönderilmediğini faturaların sağ alt tarafındaki `Fatura Geçmişi` bölümünden takip edebilirsiniz. Hem `Müşteri Ekranı` hem de `Ödeme Hatırlat` özellikleri kapsamında müşterinize giden e-postalar için müşteriniz veya tedarikçiniz size cevap yazabilir. Cevap yazıldığı taktirde tarafınıza bir e-posta gönderilir ve yine `Fatura Geçmişi` bölümünden bu mesajlara ulaşabilirsiniz.

 

Kredi kartı ile online tahsilat

Paraşüt'ün iyzico ödeme altyapısı ile ortaklaşa sunduğu Kredi Kartı ile Online Tahsilat özelliğini kullanıyorsanız ve bu özelliği aynı müşteriniz için açtıysanız vade günü geldiğinde parmağınızı bile kıpırdatmadan tahsilat yapabilirsiniz. Nasıl mı? 

1. Faturalarınızın vade tarihi olduğundan emin olun. 

2. Müşteriniz için `Ödeme Hatırlat` özelliğini aktive edin. 

3. Faturanızın vade tarihinde müşterinize otomatik olarak hatırlatma e-postası gönderilsin. 

4. Müşteriniz faturadaki linke tıklayıp kendisine özel olarak oluşturulan `Müşteri Ekranı`na gitsin. 

5. `KREDİ KARTI İLE ÖDE` butonuna tıklayıp online olarak ödemesini yapsın. 

6. Size ödemeye dair bilgilendirici bir e-posta gelsin ve en fazla 7 gün içerisinde tahsilatınız hesabınıza aktarılsın. 

 

Dilerseniz konu ile ilgili daha önce hazırladığımız kullanım videosuna da göz atabilirsiniz. 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com

Canlı Sohbet Başlatın

Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapın

Mutlu Patronlar 
Paraşüt'ü anlatıyor

Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Ayşe Nur Yılmaz

Marka Store Reklam Pazarlama

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Mehmet Emin

Marka Store Reklam Pazarlama

Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.