Kullanım Kılavuzu

05.09.2023

Mobil Uygulamada Harcama Takibi

Mobil uygulamamızı Android ve iOS mağazalarında bulabilirsiniz. Mobil uygulaması üzerinden kullanıcı isim ve parolanızla hesabınıza giriş yapabilirsiniz. 

paraşüt mobil uygulama

 

Mobil uygulamada gider oluşturma

Paraşüt mobil uygulaması ile nerede olursanız olun yeni bir gider (HIZLI FİŞ / FATURA) kaydı oluşturabilir, oluşturduğunuz kayıtları düzenleyebilir, onlara ödeme ve telefonunuzun kamerasıyla fiş/fatura görseli ekleyebilirsiniz. 

 

Mobil uygulamada gider kaydına fotoğraf ekleme

Fiş ve faturalar sayfasında fotoğraf eklemek istediğiniz fişi veya faturayı seçtikten sonra sağ üst köşede bulunan üst üste 3 noktaya tıklayınız. Düzenleye tıkladığınızda ekranda sağ üst köşedeki kameraya tıklayarak fotoğraf yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz. 

 

Gidere ödeme ekleme

Paraşüt uygulamasını kullanarak fiş ve faturalarınız üzerinden ödeme işlemlerinizi ekleyebilirsiniz. İlk yöntem ilgili gider kaynağını açtıktan sonra ödeme ekle butonunu tıklayarak gerekli bilgilerin girilmesidir. Diğer yöntem ise liste üzerinde kontrol yaparken ödeme eklemek istediğiniz kaydı soldan sağa doğru kaydırarak ödemek ekleme penceresini açabilirsiniz. 

 

Personel gider takibi

Paraşüt'te harcamayı yapan kişi takip edilebilir. Fiş ve fatura oluşturma sayfasının sonundaki harcama yapan takibi aracılığıyla çalışanlarınızdan birini seçebilirsiniz. Veya ilgili gider faturasını görüntülerken belge yardımcı menüsü aracılığıyla düzenleye tıklayarak en alttaki harcama yapan takibini kullanabilirsiniz. Saha çalışanlarınızı Paraşüt hesabınız üzerinde yetkilendirmeniz dahilinde onların da kullanıcı hesabı oluşturup mobil uygulama ile kendi harcamalarını kendilerinin girmesini sağlayabilirsiniz. Kullanıcı ekleme ve yetkilendirme konusunda detaylı bilgi için "Yeni Kullanıcı Davet Etmek" adlı makalemizi okuyabilirsiniz. 

 

Gider listeleri

Web uygulamasından oluşturduğunuz her türlü gider kaydını (maaş/prim, alış faturası, banka gideri, vergi/SGK primi) mobil uygulamadan listeleyip görüntüleyebilir, onlara kısmi veya tam ödeme ekleyebilir, dilerseniz bu kayıtları mobil uygulamadan da silebilirsiniz. Mobil uygulamadaki tarih filtreleri yardımıyla herhangi bir dönemdeki kayıtlarınızı dışarıda dahi kolayca bulabilirsiniz. 

 

Gider görüntüleme ve düzenleme

 

Gider silme

Oluşturmuş olduğunuz bir fiş veya faturayı mobil uygulamada silmek isteseniz ilgili fişi/faturayı açtıktan sonra sağ üst köşede bulunan yardımcı menüden sil butonuna tıklayınız. 

 

Müşteri ve tedarikçi listelerine erişim

Mobil uygulama üzerinde MÜŞTERİ VE TEDARİKÇİ listesine erişebilir, bu listede arama yapabilir, müşteri veya tedarikçinizin geçmiş işlem detaylarını, bakiyesini, iletişim ve vergi bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz iletişim bilgileri üzerinden telefon veya e-posta uygulamasını çağırarak onlarla iletişime geçebilirsiniz. 

 

Müşteri ve tedarikçi görüntüleme

 

Kasa ve banka hesaplarına erişim

Mobil uygulamada KASA VE BANKALAR, HİZMET VE ÜRÜNLER ve ÇALIŞANLAR sayfalarından bütün bu bilgilere de erişebilirsiniz. 

 

Mobil uygulamada hesap değişikliği

Mobil uygulamamızda birden fazla hesabınız arasında değişiklik yapabilirsiniz. Anasayfada sağ üst köşede bulunan kullanıcı menüsüne tıkladıktan sonra hesap değişikliği butonunu seçebilirsiniz. 

Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com

Canlı Sohbet Başlatın

Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapın

Mutlu Patronlar 
Paraşüt'ü anlatıyor

Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Ayşe Nur Yılmaz

Marka Store Reklam Pazarlama

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Mehmet Emin

Marka Store Reklam Pazarlama

Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.