Kullanım Kılavuzu

05.09.2023

Çalışanlarınızı Paraşüt'e kaydetmek

Şirket çalışan ve yöneticilerini Paraşüt'e kaydederek onların maaş, SGK primi, avans ve cepten yaptıkları harcamaları kolayca takip edebilirsiniz ve ödeme günü geldiğinde nereye ne kadar ödemeniz gerektiğini bilirsiniz.

 

Yeni çalışan eklemek

Çalışan kaydı oluşturmak için `GİDERLER` > `Çalışanlar` sayfasını açıp `YENİ ÇALIŞAN EKLE` butonuna tıklayarak başlayabilirsiniz. Paraşüt'e yeni çalışan ekleme Çalışanınızın bilgilerini ekledikten sonra `KAYDET` butonu ile çalışanınızı Paraşüt'e kaydedebilirsiniz. Paraşüt'e yeni çalışan nasıl kaydedilir? Çalışan kaydının olduğu sayfadan

 • Bu çalışan için `YENİ MAAŞ/PRİM` oluşturabilir,
 • Çalışana avans veya ödeme ekleyebilir,
 • Bilgilerini güncelleyebilirsiniz.
 •  

  Çalışan bilgilerini düzenlemek

  Uygulamada kayıtlı olan çalışanınızın bilgilerini yeniden düzenlemek için ise şu adımları takip edebilirsiniz: 1. GİDERLER> menüsü altındaki Çalışanlar sekmesine tıkladığınızda karşınıza çıkan çalışanlarınızın listesi çıkacaktır. 2. Kayıtlı bilgilerini düzenlemek veya yeni bilgi girmek istediğiniz çalışanınıza ait sekmeye gidiniz ve sayfanın sağ üstünde yer alan DÜZENLE butonuna tıklayınız. 3. Çalışanınız ile ilgili bilgileri güncelledikten sonra KAYDET butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

   

  Kayıtlı çalışanı silmek

  Daha önce Paraşüt'e kaydettiğiniz bir çalışanınızı silmek istiyorsanız, yukarıdaki adımda olduğu gibi öncelikle çalışanınıza ait sayfaya gidiniz. Sayfanın sağ tarafında yer alan DİĞER butonuna tıklayıp ÇALIŞANI SİL seçeneğini işaretleyerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Çalışan bakiyesi takibi ile ilgili detaylı bilgi için Personel maaş, prim, avans ve ödeme takibi adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

   

  İlginize çekebilecek diğer içeriklerimiz:

  Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

  Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

  Bizi Arayın

  Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

  0212 963 00 20

  Bize Yazın

  Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

  iletisim@parasut.com

  Canlı Sohbet Başlatın

  Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

  Hesabınıza giriş yapın

  Mutlu Patronlar 
  Paraşüt'ü anlatıyor

  Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Ayşe Nur Yılmaz

  Marka Store Reklam Pazarlama

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Mehmet Emin

  Marka Store Reklam Pazarlama

  Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.