Kullanım Kılavuzu

05.09.2023

e-İrsaliye başvurusu nasıl yapılır?

 

e-İrsaliye başvurusu nasıl yapılır?

Paraşüt üzerinden e-irsaliyenizi kolay adımlarla düzenleyebilirsiniz. e-İrsaliye oluşturma adımlarına geçmeden önce e-irsaliye düzenlemek için e-fatura kullanıcısı olmanız gerektiğini hatırlatalım. Bir başka deyişle **yalnızca e-fatura mükellefleri e-irsaliye oluşturabilirler**. Bu temel koşul ile birlikte demir ve çelik (GTİP 72) ile demir veya çelikten eşyaların (GTİP 73) imali, ithali veya ihracı **faaliyetinde bulunanların, **e-fatura mükellefi olmasalar dahi e-irsaliyeye zorunlu geçiş yapmaları gerekir. e-İrsaliyeye geçiş yapmak için temel kural, e-fatura keserken hangi yöntemi kullanıyorsanız e-irsaliye için de aynı yöntemle ilerlemeniz gerektiğidir. e-İrsaliyenizi Paraşüt ile düzenlemek için mutlaka Paraşüt veya Mikro üzerinden e-fatura kesiyor olmanız gerekir. Eğer farklı bir entegratör üzerinden e-fatura kesiyorsanız, e-irsaliye özelliğinden yararlanabilmek için hesaplarınızı Mikro veya Paraşüt’e taşımalısınız. e-Fatura kullanıcısı olduktan ve mali mührünüzü aldıktan sonra e-irsaliye başvurusu yapmaya hazırsınız.

 

e-İrsaliye entegrasyon adımları

e-İrsaliye işlemleri için Paraşüt operasyon ekibini arayarak veya mail atarak başvuru talebinde bulunabilirsiniz. e-Fatura sistemini Paraşüt üzerinden başlattığınızda, e-irsaliye sistemine **ücretsiz olarak** dahil olursunuz. e-irsaliye başvuru sürecinizi destek ekibimiz aracılığıyla kolayca başlatabileceğinizi yeniden hatırlatmak isteriz. Her türlü sorunuz için bize destek@parasut.com adresinden ya da hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arasında uygulama içi canlı destek veya 0 212 963 00 20 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com

Canlı Sohbet Başlatın

Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapın

Mutlu Patronlar 
Paraşüt'ü anlatıyor

Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Ayşe Nur Yılmaz

Marka Store Reklam Pazarlama

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Mehmet Emin

Marka Store Reklam Pazarlama

Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.