Hesap arşivlemek veya silmek

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
2 dk

Kaydettiğiniz kasa veya banka hesaplarını silmek veya arşivlemek isterseniz ilgili hesabın detay sayfasından bunu yapabilirsiniz.

DİĞER HESAP İŞLEMLERİ butonu altından HESABI ARŞİVLE ve HESABI SİL seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

hesap arşivlemek veya silmek

Kasa veya banka arşivlemek

Örneğin bir kasa veya banka hesabıyla geçmiş işlemleriniz varsa ancak artık bu hesabı kullanmıyorsanız bakiyesini sıfırladıktan sonra onu arşivlemeyi seçebilirsiniz.

Arşivleme işleminin sonucunda:

Kasa veya banka silmek

Yanlışlıkla açtığınız bir kasa veya banka hesabı varsa onu silmeyi tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz hesabın açık bakiyesi bulunmuyorsa ve hesabın geçmiş işlemi yoksa bu hesabı silebilirsiniz. Silme işlemi geri alınamaz ve bu işlemin sonucunda bu kasa veya banka hesabı sistemden tamamen silinir.

Dilerseniz bu konu ile ilgili hazırladığımız videoyu izleyebilirsiniz.

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Paraşüt üzerinde hesap arşivlemek ve silmek

Yukarıdaki videoda da anlattığımız üzere, arşivlemek ya da silmek istediğiniz hesabın detay sayfasını açarak sayfanın sağ tarafında kenarında bulunan “Hesabı Arşivle” butonuyla bu hesabı arşive kaldırabilir, “Hesabı Sil” butonu ile bu hesabın silinmesini sağlayabilirsiniz.

Hesabın açık bakiyesi varsa bu hesap arşivlenemez. Önce bakiyenin sıfırlanması gerekmektedir. Hesapta herhangi bir işlem varsa heap yine silinemeyecektir. Arşivlemede olduğu gibi önce işlemlerin silinmesi gerekmektedir.