Kullanım Kılavuzu

05.09.2023

Hesap arşivlemek veya silmek

Kaydettiğiniz kasa veya banka hesaplarını silmek veya arşivlemek isterseniz ilgili hesabın detay sayfasından bunu yapabilirsiniz. DİĞER HESAP İŞLEMLERİ butonu altından HESABI ARŞİVLE ve HESABI SİL seçeneklerine ulaşabilirsiniz. hesap arşivlemek veya silmek

 

Kasa veya banka arşivlemek

Örneğin bir kasa veya banka hesabıyla geçmiş işlemleriniz varsa ancak artık bu hesabı kullanmıyorsanız bakiyesini sıfırladıktan sonra onu arşivlemeyi seçebilirsiniz. Arşivleme işleminin sonucunda:

 • Kasa veya banka hesabı artık KASA VE BANKALAR listelerinde görünmez.
 • Bu kasa veya banka hesabına işlenmiş kayıtlar arşivleme işleminden etkilenmez.
 •  

  Kasa veya banka silmek

  Yanlışlıkla açtığınız bir kasa veya banka hesabı varsa onu silmeyi tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz hesabın açık bakiyesi bulunmuyorsa ve hesabın geçmiş işlemi yoksa bu hesabı silebilirsiniz. Silme işlemi geri alınamaz ve bu işlemin sonucunda bu kasa veya banka hesabı sistemden tamamen silinir. 

   

  Paraşüt üzerinde hesap arşivlemek ve silmek

  Arşivlemek ya da silmek istediğiniz hesabın detay sayfasını açarak sayfanın sağ tarafında kenarında bulunan “Hesabı Arşivle” butonuyla bu hesabı arşive kaldırabilir, “Hesabı Sil” butonu ile bu hesabın silinmesini sağlayabilirsiniz. Hesabın açık bakiyesi varsa bu hesap arşivlenemez. Önce bakiyenin sıfırlanması gerekmektedir. Hesapta herhangi bir işlem varsa heap yine silinemeyecektir. Arşivlemede olduğu gibi önce işlemlerin silinmesi gerekmektedir.

  Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

  Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

  Bizi Arayın

  Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

  0212 963 00 20

  Bize Yazın

  Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

  iletisim@parasut.com

  Canlı Sohbet Başlatın

  Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

  Hesabınıza giriş yapın

  Mutlu Patronlar 
  Paraşüt'ü anlatıyor

  Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Ayşe Nur Yılmaz

  Marka Store Reklam Pazarlama

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Mehmet Emin

  Marka Store Reklam Pazarlama

  Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.