Mobilde Tahsilat/Ödeme Ekleme

Eran Filiba
Eran Filiba
3 dk

Yaptığınız tahsilat ve ödemelerin girişini Paraşüt mobil uygulamasında da yapabilirsiniz. Tahsilat ve ödemeleri faturalardan veya işlemi yaptığınız müşteri veya tedarikçinizin sayfasından yapabilirsiniz.

Mobilde Satış Faturasına Tahsilat Ekleme

SATIŞLAR sayfasından ilgili satış faturasını görüntülemek için faturaya tıklayın. Sayfanın sağ üstündeki TAHSİLAT EKLE butonunu tıklayarak tahsilat işlemini başlatabilirsiniz. Karşınıza çıkacak Tahsilat Ekle ekranında, tahsilatı ekleyeceğiniz banka hesabını ve giriş yapacağınız tutarı ekleyin. Dilerseniz farklı dövizlerde tahsilat yapabilirsiniz. Bu durumda bankanın döviz birimine göre Paraşüt sizden kur bilgisi girmenizi isteyecektir. "Tahsilat tarihi" o günün tarihi olarak varsayılacaktır ancak dilerseniz Tahsilat Ekle ekranının sağ üst köşesinden yeni bir tarih seçerek tahsilat tarihini değiştirebilirsiniz.

mobil uygulamaya tahsilat girme

Hızlı bir şekilde faturaya tahsilat eklemek isterseniz satış faturaları listeleme sayfasında tahsilat eklemek istediğiniz faturanın üzerinde parmağınızı soldan sağa doğru çekebilir, hızlı tahsilat aksiyonunu başlatabilirsiniz.

Paraşüt mobil uygulamada tahsilat takibi
Mobilden Paraşüt'e tahsilat ekleme

Mobilde Gider Fiş/Faturalarına Ödeme Ekleme

Fiş/Fatura detay sayfasının sağ üst bölümündeki ÖDEME EKLE butonuna tıklayarak fiş/faturaya ödeme ekleyebilirsiniz. Eklemek istediğiniz tutarı, hangi banka hesabına ekleneceğini ve varsa döviz kurunu belirleyin.

Mobil ödeme ekleme adımları

Hızlı bir şekilde fiş/faturaya ödeme eklemek isterseniz listeleme sayfasında ödeme eklemek istediğiniz faturanın üzerinde parmağınızı soldan sağa doğru çekebilir, hızlı ödeme aksiyonunu başlatabilirsiniz.

Mobilde Müşteri / Tedarikçilere Ödeme veya Tahsilat Ekleme

Dilerseniz faturalara ek olarak müşteri ve tedarikçilere de doğrudan ödeme veya tahsilat ekleyebilirsiniz.

Müşteri/tedarikçi detay sayfasında sağ üstteki 3 noktalı butona basarak Ödeme Ekle ve Tahsilat Ekle aksiyonlarını görebilir, istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Mobilden tedarikçilere ödeme ekleme

Mobil uygulamada tahsilat ekleme videolu anlatım


Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.