Mobilde Tahsilat/Ödeme Ekleme

Eran Filiba
Eran Filiba
3 dk

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Yaptığınız tahsilat ve ödemelerin girişini Paraşüt mobil uygulamasında da yapabilirsiniz. Tahsilat ve ödemeleri faturalardan veya işlemi yaptığınız müşteri veya tedarikçinizin sayfasından yapabilirsiniz.

Mobilde Satış Faturasına Tahsilat Ekleme

SATIŞLAR sayfasından ilgili satış faturasını görüntülemek için faturaya tıklayın. Sayfanın sağ üstündeki TAHSİLAT EKLE butonunu tıklayarak tahsilat işlemini başlatabilirsiniz. Karşınıza çıkacak TAHSİLAT EKLE ekranında, tahsilatı ekleyeceğiniz banka hesabını ve giriş yapacağınız tutarı ekleyin. Dilerseniz farklı dövizlerde tahsilat yapabilirsiniz. Bu durumda bankanın döviz birimine göre Paraşüt sizden kur bilgisi girmenizi isteyecektir. "Tahsilat tarihi" o günün tarihi olarak varsayılacaktır ancak dilerseniz TAHSİLAT EKLE ekranının sağ üst köşesinden tarihi değiştirerek tahsilatı aldığınız tarihi değiştirebilirsiniz.

Hızlı bir şekilde faturaya tahsilat eklemek isterseniz satış faturaları listeleme sayfasında tahsilat eklemek istediğiniz faturanın üzerinde parmağınızı soldan sağa doğru çekebilir, hızlı tahsilat aksiyonunu başlatabilirsiniz.

Mobilde Gider Fiş/Faturalarına Ödeme Ekleme

Fiş/Fatura detay sayfasının sağ üst bölümündeki ÖDEME EKLE butonuna tıklayarak fiş/faturaya ödeme ekleyebilirsiniz. Eklemek istediğiniz tutarı, hangi banka hesabına ekleneceğini ve varsa döviz kurunu belirleyin.

Hızlı bir şekilde fiş/faturaya ödeme eklemek isterseniz listeleme sayfasında ödeme eklemek istediğiniz faturanın üzerinde parmağınızı soldan sağa doğru çekebilir, hızlı ödeme aksiyonunu başlatabilirsiniz.

Mobilde Müşteri / Tedarikçilere Ödeme veya Tahsilat Ekleme

Dilerseniz faturalara ek olarak müşteri ve tedarikçilere de doğrudan ödeme veya tahsilat ekleyebilirsiniz.

Müşteri/tedarikçi detay sayfasında sağ üstteki 3 noktalı butona basarak ÖDEME EKLE ve TAHSİLAT EKLE aksiyonlarını görebilir, istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.