Stok Takibi Yapmak

Gülsen Geçim
Gülsen Geçim
2 dk

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Paraşüt’te kayıtlı veya yeni kaydedeceğiniz ürünleriniz için stok takibi yapabilirsiniz.

Stok Takibi Özelliğini Etkinleştirmek

Paraşüt Stok Takibi özelliğini AYARALARUYGULAMALAR sayfasından etkinleştirebilirsiniz. Stok Takibi özelliğini etkinleştirdiğinizde Hizmet ve Ürünler sayfasına “Stok Miktarı” sütunu, ürün detay sayfalarına da “Stok Takibi” seçeneği (Yapılsın / Yapılmasın) ve “Başlangıç Stok Miktarı” bölümleri eklenecektir.

Mevcut Ürünlerin Stok Takibini Etkinleştirmek

Stok Takibi özelliğini etkinleştirdikten sonra, stok durumunu takip etmek istediğiniz mevcut ürünlerin düzenleme sayfalarından “Stok Takibi” seçeneğini “Yapılsın” olarak değiştirerek kaydedin.

“Stok Takibi” seçeneğini “Yapılsın” olarak değiştirdiğiniz andan itibaren ürünlerinizin stok adetleri bu ürünleri içeren yeni her detaylı fiş fatura (gider faturası) ve satış faturası ile otomatik olarak güncellenecektir.

Ürünlerinizin Başlangıç Stok Miktarlarını Belirlemek

Stok Takibi özelliğini kullanmaya başlamadan önceki stok miktarlarının girişini ürünlerin düzenleme sayfalarındaki “Stok Başlangıç Miktarı” bölümünden yapabilirsiniz. Güncel stok durumunuzu Paraşüt üzerindeki stok durumunuzla eşitlemek için bu bölüme pozitif veya negatif sayı girişi yapabilirsiniz.

Stok Durumu Görüntülemek

Ürünlerinizin stok miktarlarına Hizmet ve Ürünler sayfasından topluca veya ürün detay sayfalarından tek tek bakabilirsiniz.

Ayrıca ürün detay sayfalarındaki “Müşteriler” ve “Tedarikçiler” sekmeleri altında üründen hangi cariye hangi miktarda giriş veya çıkış olduğunu görüntüleyebilirsiniz.