Gelen e-Faturalar Menüsü (YENİ)

Zeynep Özdemir
Zeynep Özdemir
3 dk

Gelen e-Faturalar alanından faturaların yönetilmesi

Uygulama içerisinde yapılan detaylı geliştirmeler ile alış faturalarınızı artık Gelen e-Faturalar menüsü altında görüntüleyebilirsiniz.

Geliştirmemiz öncesinde, gelen e-faturalarınız Gider Listesi menüsü altında gösteriliyordu. Artık gelen e-faturalarınızı Gider Listesi sayfasında değil, Gelen e-Faturalar sayfasında görebileceksiniz.

Giderler menüsü altından gelen e-faturaları görüntüleme

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra soldaki menü aracılığıyla GİDERLER > Gelen e-Faturalar sayfasına tıklayarak gelen e-faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Gelen e-Faturalar sayfasında “FİLTRELE” butonuna tıklayarak “FATURA TÜRÜ” ve “DURUM” seçeneklerinden ihtiyacınız olanı seçebilir ve e-faturalarınızı filtreleyebilirsiniz.

Gelen e-faturayı ticari fatura türüne göre filtreleme

Gelen e-faturalarınızı filtrele alanında fatura türüne göre ayırabilirsiniz.

Örneğin, fatura türünü tevkifat olarak işaretlediğinizde, filtrele butonu yanında seçtiğiniz türün adını görebilirsiniz.

Fatura türleri arasından tevkifat, satış, iade, istisna, özel matrah, ihraç kayıtlı, komisyoncu, Hal Kayıt Sistemi (HKS) satış, HKS komisyoncu, SGK ve konaklama vergisi seçeneklerinden bir veya birkaçına tıklayıp, “UYGULA” butonu aracılığıyla filtreleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gelen e-faturayı durumuna göre işaretleme

Gelen e-belge sayfasından faturanızı durumuna göre işaretleyebilirsiniz.

“DURUM” filtresine tıkladığınızda ALINDI (TEMEL), ONAY BEKLİYOR, KABUL EDİLDİ ve REDDEDİLDİ seçeneklerini göreceksiniz.

Gelen e-belgelerinizi fatura tarihine göre sıralayabilirsiniz. Gelen e-belgeler sayfasında yer alan faturalarınızı “FATURA TARİHİ” başlığına tıklayarak yeniden eskiye veya eskiden yeniye şeklinde sıralayabilirsiniz.

Tüm fatura tipleri Gelen e-Faturalar menüsü içinde