Kullanım Kılavuzu

 

Gelen e-Faturalar alanından faturaların yönetilmesi

 

Uygulama içerisinde yapılan detaylı geliştirmeler ile alış faturalarınızı artık Gelen e-Faturalar menüsü altında görüntüleyebilirsiniz. Geliştirmemiz öncesinde, gelen e-faturalarınız Gider Listesi menüsü altında gösteriliyordu. Artık gelen e-faturalarınızı Gider Listesi sayfasında değil, Gelen e-Faturalar sayfasında görebileceksiniz.

 

Giderler menüsü altından gelen e-faturaları görüntüleme

 

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra soldaki menü aracılığıyla **GİDERLER > Gelen e-Faturalar** sayfasına tıklayarak gelen e-faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz. 

 

undefined 

 

Gelen e-Faturalar sayfasında **“FİLTRELE”** butonuna tıklayarak **“FATURA TÜRÜ”** ve **“DURUM”** seçeneklerinden ihtiyacınız olanı seçebilir ve e-faturalarınızı filtreleyebilirsiniz. 

 

undefined

 

Gelen e-faturayı ticari fatura türüne göre filtreleme

 

Gelen e-faturalarınızı filtrele alanında fatura türüne göre ayırabilirsiniz. Örneğin, fatura türünü tevkifat olarak işaretlediğinizde, filtrele butonu yanında seçtiğiniz türün adını görebilirsiniz. Fatura türleri arasından tevkifat, satış, iade, istisna, özel matrah, ihraç kayıtlı, komisyoncu, Hal Kayıt Sistemi (HKS) satış, HKS komisyoncu, SGK ve konaklama vergisi seçeneklerinden bir veya birkaçına tıklayıp, “UYGULA” butonu aracılığıyla filtreleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

 

undefined 

 

undefined

 

Gelen e-faturayı durumuna göre işaretleme

Gelen e-belge sayfasından faturanızı durumuna göre işaretleyebilirsiniz. **“DURUM”** filtresine tıkladığınızda **ALINDI (TEMEL), ONAY BEKLİYOR, KABUL EDİLDİ** ve **REDDEDİLDİ** seçeneklerini göreceksiniz. 

 

undefined 

 

Gelen e-belgelerinizi fatura tarihine göre sıralayabilirsiniz. Gelen e-belgeler sayfasında yer alan faturalarınızı **“FATURA TARİHİ” **başlığına tıklayarak yeniden eskiye veya eskiden yeniye şeklinde sıralayabilirsiniz. 

 

undefined

 

Tüm fatura tipleri Gelen e-Faturalar menüsü içinde

 

 • Daha önce geliştirilmesi tamamlanmamış fatura tipleri tarafınıza ulaştığında sizi mail ile bilgilendiriyor; mikro portal’a giriş yaparak görebilmeniz için yönlendiriyorduk. Artık farklı bir işlem yapmadan, gelen e-faturalar sayfası içerisinden size ulaşan tüm fatura tiplerini görüntüleyebileceksiniz. 
 • Eğer, henüz geliştirmesi tamamlanmamış temel e-fatura alırsanız, bu faturayı görüntüleyebilir ancak içeri alamazsınız. Ticari e-fatura almanız halinde ise bu faturayı görüntüleyebilir, kabul edebilir veya reddetme aksiyonlarını gerçekleştirebilirsiniz. Ancak içeri alma işlemini bu fatura tipinde de gerçekleştiremezsiniz. 
 •  

  undefined 

   

 •  Gelen e-faturalar sayfasında toplu olarak e-faturalarınızı PDF ve XML formatında indirebilirsiniz. Dilerseniz yalnızca ekranda listelediğiniz faturaları da indirebilirsiniz. Örneğin, fatura tipini iade olarak seçerseniz, yalnızca iade olarak filtrelenmiş faturaları indirebilirsiniz. 
 • Kullanıma sunduğumuz arama (search) özelliği ile artık gelen e-faturalarınızı, gönderen unvanına ya da fatura numarasına göre arayabilirsiniz.
 • Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

  Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

  Bizi Arayın

  Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

  0212 963 00 20

  Bize Yazın

  Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

  iletisim@parasut.com

  Canlı Sohbet Başlatın

  Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

  Hesabınıza giriş yapın

  Mutlu Patronlar 
  Paraşüt'ü anlatıyor

  Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Ayşe Nur Yılmaz

  Marka Store Reklam Pazarlama

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Mehmet Emin

  Marka Store Reklam Pazarlama

  Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.