Stok Hareketi (Sevk İrsaliyesi) Yazdırmak

Eran Filiba
Eran Filiba
2 dk

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Stok Hareketleri (İrsaliye) Yazdırma:

Paraşüt’te oluşturduğunuz stok çıkış harketlerini matbu irsaliye formlarınızın üzerine çıktı olarak alabilirsiniz. Bunu yapmak için öncelikle AYARLARYAZDIRMA AYARLARI bölümünden matbu irsaliye formunuzun taratılmış halini arka fon olarak yükleyip stok hareketi öğelerini kendi irsaliye formatınıza göre 1 kereye mahsus olmak üzere ayarlamanız gerekmektedir.

Matbu irsaliyenize göre yazdırma ayarlarını nasıl yapacağınıza ilişkin detaylı bilgi almak için “Yazdırma Şablonları” konulu makalemize göz atabilirsiniz. Dilerseniz yine bu kısımdan stok hareketi yazdırma şablonunuzun üzerine “İrsaliye No”, “Fili Sevk Tarihi”, “Fiili Sevk Saati”, “Sevk Adresi” ve stok hareketinin bağlı bulunduğu fatura numarasını yazdırmak adına “Fatura No” alanlarını ekleyebilirsiniz.

Bu işlemi yaptıktan sonra stok çıkışı görüntüleme ekranının sağ üst bölümündeki YAZDIR butonuna tıklayarak açılan pencereden matbu irsaliyeniz için oluşturduğunuz yazdırma şablonunu seçip stok çıkış hareketlerinizi yazdırabilirsiniz.

stok hareketleri şablonu

İrsaliye Numarasını Faturanın Üzerine Yazdırma

Paraşüt üzerinden oluşturduğunuz stok çıkış hareketlerinize ait irsaliye numaralarını ilişkili faturanızın üzerine yazdırabilirsiniz.

Bunun için AYARLARYAZDIRMA ŞABLONLARI bölümünden yeni bir fatura yazdırma şablonu oluşturarak veya varolan bir fatura yazdırma şablonunuzu düzenleyerek GENEL ÖĞELER altından stok çıkışlarınıza ait öğeleri (“İrsaliye No”, “Sevk Adresi”, Fiili Sevk Tarihi”, “Fiili Sevk Saati”) fatura yazdırma şablonunuza ekleyebilirsiniz.

Bu alanlardan kullanmak istediklerinizi fatura yazdırma şablonunuza ekleyin. Paraşüt’te oluşturduğunuz stok çıkış hareketleri ile ilişkili faturalarınızı yazdırırken bu alanlara ait bilgiler otomatik olarak faturanıza aktarılacaktır.

Paraşüt'te stok hareketi yazdırma