Kullanım Kılavuzu

05.09.2023

Paraşüt nedir, ne işe yarar?

Paraşüt, Türkiye mevzuatına uygun şekilde geliştirilmiş web tabanlı (online) bir ön muhasebe programıdır.

 

Paraşüt ne işe yarar?

Paraşüt ile;

 • Gelir ve giderlerinizi, cari hesaplarınızı, nakit akışınızı ve stoklarınızı takip edebilir,
 • İşletmeniz için hayati önem taşıyan raporlara (KDV raporu, satışlar raporu, karlılık raporu, stoktaki ürünler raporu vb.) bir tıkla ulaşabilir,
 • Mali müşaviriniz, çalışanlarınız ve şirket ortakları ile aynı anda dilediğiniz yerden online olarak ön muhasebenizi yönetebilir,
 • Online tahsilat, elektronik faturalama (e-fatura ve e-arşiv), Akıllı Banka Hesap Takibi (12 adet banka ile entegrasyon ve işlemlerin otomatik alınması), e-ticaret, üretim yönetimi, CRM, mutabakat, mağaza ve perakende satış yönetimi entegrasyonu gibi hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.
 •  

  Paraşüt’ün geleneksel muhasebe programlarından farkı nedir?

  Geleneksel ön muhasebe programlarından farklı olarak Paraşüt web tabanlı (online) bir programdır. Paraşüt’e girdiğiniz finansal verileriniz bulutta saklanır ve düzenli olarak yedeklenir. Bu sayede internet erişiminiz olan her yerden finansal verilerinize ulaşabilirsiniz. Paraşüt hesabınıza dizüstü veya masaüstü bilgisayar, tablet veya cep telefonunuzdan web tarayıcısı yoluyla giriş yapabilirsiniz. Ayrıca akıllı telefon uygulamalarımızı (Android cep telefonunuza veya tabletinize indirip finansal verilerinizi bulunduğunuz her yerden mobil olarak kontrol edip yönetebilirsiniz.

   

  Paraşüt’te müşteri, fatura veya kullanıcı limiti var mı?

  Paraşüt'te bir veri veya kullanıcı limiti yoktur. Hesabınıza dilediğiniz kadar müşteri, faturaya veya gider kaydedebilirsiniz. Hesap sahibi yetkilerinizi kullanarak dilediğiniz sayıda kullanıcıyı hesabınıza ekleyebilir ve bu kullanıcıların yapabilecekleri konusunda onların kullanıcı yetkilerini belirleyebilirsiniz. Sizin için hazırladığımız bu kılavuzda, Paraşüt kullanıcısı olun veya olmayın, bilgi almak istediğiniz başlıklara tıklayabilir ve uygulamadan alınan ekran görüntülerini içerek kaynaklarımızla hem Paraşüt’ü tanıyabilir hem de yapmak istediğiniz işlemleri adım adım öğrenebilirsiniz.

   

  Paraşüt ön muhasebe programı ile yapabilecekleriniz

  Aşağıdaki videomuzdan göz atabilirsiniz.

   

   

  Ön muhasebe konusunda ilginizi çekebilecek diğer yazılarımız:

  Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

  Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

  Bizi Arayın

  Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

  0212 963 00 20

  Bize Yazın

  Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

  iletisim@parasut.com

  Canlı Sohbet Başlatın

  Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

  Hesabınıza giriş yapın

  Mutlu Patronlar 
  Paraşüt'ü anlatıyor

  Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Ayşe Nur Yılmaz

  Marka Store Reklam Pazarlama

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Mehmet Emin

  Marka Store Reklam Pazarlama

  Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.