Mobilde Satış Faturası Oluşturmak

Eran Filiba
Eran Filiba
3 dk

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Ofis dışındayken de Paraşüt mobil uygulamasını kullanarak satışlarınızın kayıtlarını yapabilir, Paraşüt hesabınızda satış faturası oluşturabilirsiniz.

Satışlar bölümün mavi "Yeni Fatura Oluştur" butonuna tıklayarak yeni satış faturası oluşturma sayfasına ulaşabilirsiniz. Yeni fatura sayfası dört farklı bölümden oluşmaktadır.

Paraşüt Mobil Uygulaması

İlk bölümde satış yaptığınız müşterinizin bilgilerini girebilirsiniz. Burada daha önceden oluşturulmuş bir müşteriyi seçebilir ya da yeni bir müşteri yaratabilirsiniz. Mevcut müşterilerinizin (varsa) açık bakiye ve fatura bilgilerini burada görebilirsiniz. Dilerseniz müşteri bilgilerini değiştirebilir ya da silebilirsiniz. Satış faturasında müşteri bilgisi girmek zorunludur. Ayrıca satış faturanızın düzenleme tarihini sağ üst kısımdan düzenleyebilirsiniz. Müşteri bilgilerini girdikten sonra SONRAKİ butonuna tıklayarak ya da ekranınızda aşağı doğru giderek bir sonraki bölüme geçebilirsiniz.

İkinci bölümde satışını yaptığınız ürün veya hizmetleri seçebilirsiniz. Burada da mevcut ürünlerinizi seçebilir ya da yeni ürün/hizmet yaratabilirsiniz. Ürün/hizmetinizin adedini, birim fiyatını, KDV oranını ve KDV dahil toplam tutarı bu aşamada değiştirebilirsiniz.

Eğer dövizli bir satış faturası oluşturmak istiyorsanız, bu bölümden faturanın dövizini değiştirebilirsiniz. TL dışında Euro, ABD Doları veya Sterlin faturaları oluşturabilirsiniz.

Üçüncü sayfada faturanızın ara toplam, KDV miktarı ve genel toplamını görebilirsiniz. Ayrıca faturaya stopaj ve tevkifat eklemeyi de buradan yapabilirsiniz.

Satış faturasının son bölümünde faturanızın AÇIKLAMA kısmına daha sonra hatırlamanızı kolaylaştıracak bir açıklama yazabilirsiniz. Faturanızın tahsilat tarihini de bu sayfadan ekleyebilirsiniz. KAYDET tuşuna bastığınızda satış faturanız kaydedilecektir.

Paraşüt mobil uygulamasından yarattığınız satış faturalarını ister mobil uygulamadan, ister masaüstü uygulamasından inceleyebilirsiniz. Mobil uygulamanızdan dilerseniz bu faturayı silebilir ya da kaydettikten sonra da düzenleyebilirsiniz.