Mobilde Satış Faturası Oluşturmak ve Diğer İşlemler

Eran Filiba
Eran Filiba
5 dk

Ofis dışındayken de Paraşüt mobil uygulamasını kullanarak satışlarınızın kayıtlarını yapabilir, Paraşüt hesabınızda satış faturası oluşturabilirsiniz. Elektronik fatura kullanıcısıysanız müşterinizin yanındayken dahi Paraşüt mobil uygulamasından e-fatura veya e-arşiv oluşturup gönderebilirsiniz.

Mobil uygulamada Satışlar bölümüne gelip mavi renkli artı işaretine tıklayarak yeni fatura oluşturma sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu sayfa dört farklı bölümden oluşmaktadır.

Paraşüt Mobil Uygulaması

İlk bölümde satış yaptığınız müşterinizin bilgilerini girebilirsiniz. Burada daha önceden oluşturulmuş bir müşteriyi seçebilir ya da yeni bir müşteri oluşturabilirsiniz. Mevcut müşterilerinizin (varsa) açık bakiye ve fatura bilgilerini burada görebilirsiniz. Dilerseniz müşteri bilgilerini değiştirebilir ya da silebilirsiniz. Satış faturasında müşteri bilgisi girmek zorunludur. Ayrıca satış faturanızın düzenleme tarihini sağ üst kısımdan düzenleyebilirsiniz. Müşteri bilgilerini girdikten sonra SONRAKİ butonuna tıklayarak ya da ekranınızda aşağı doğru giderek bir sonraki bölüme geçebilirsiniz.

mobil uygulamadan ön muhasebe

İkinci bölümde satışını yaptığınız ürün veya hizmetleri seçebilirsiniz. Burada da mevcut ürünlerinizi seçebilir ya da yeni ürün/hizmet oluşturabilirsiniz. Ürün/hizmetinizin adedini, birim fiyatını, KDV oranını ve KDV dahil toplam tutarı bu aşamada değiştirebilirsiniz.

Eğer dövizli bir satış faturası oluşturmak istiyorsanız, bu bölümden faturanın dövizini değiştirebilirsiniz. TL dışında Euro, ABD Doları veya Sterlin faturaları oluşturabilirsiniz.

mobil uygulamadan dövizli fatura oluşturma

Üçüncü sayfada faturanızın ara toplam, KDV miktarı ve genel toplamını görebilirsiniz. Ayrıca faturaya stopaj ve tevkifat ekleme işlemlerini de buradan yapabilirsiniz.

mobil uygulamadan kdv, stopaj, tevkifat

Satış faturasının son bölümünde faturanızın AÇIKLAMA kısmına daha sonra hatırlamanızı kolaylaştıracak bir açıklama yazabilirsiniz. Faturanızın tahsilat tarihini de bu sayfadan ekleyebilirsiniz. KAYDET tuşuna bastığınızda satış faturanız kaydedilecektir.

fatura açıklaması yazma

Videolu anlatım

Paraşüt mobil uygulamasından oluşturduğunuz satış faturalarını ister mobil uygulamadan, ister masaüstü uygulamasından inceleyebilirsiniz. Mobil uygulamanızdan dilerseniz bu faturayı silebilir ya da kaydettikten sonra da düzenleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz satış faturalarına kısmi veya tam tahsilat ekleme, bu tahsilatları görüntüleme veya silme ile bu faturayı müşteriniz ile paylaşma veya yazdırma işlemlerini de yine mobil uygulamanızdan yapabilirsiniz. Mobilde satış faturası oluşturmak ve yapabileceğiniz diğer işlemleri incelemek için aşağıda yer alan kullanım videolarımızı da inceleyebilirsiniz.

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

Satış faturası oluşturmak

Satış faturası paylaşmak

Paraşüt mobil uygulamada satış faturası paylaşarak;

Bu paylaşımı ve onunla gelen bütün özellikleri "Müşteri Ekranı" özelliğimiz sayesinde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

<br<

Satış listelerini incelemek


Satış faturası görüntülemek


Satış faturasını düzenlemek


Mobilde satış faturası silmek


Cari hesap ekstresi göndermek

Paraşüt mobil uygulamada cari hesap ekstresi paylaşarak;

Bu paylaşımı ve onunla gelen bütün özellikleri "Müşteri Ekranı" özelliğimiz sayesinde ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.