Kullanım Kılavuzu

05.09.2023

İrsaliye nasıl düzenlenir?

Gönderilmemiş irsaliyeyi silmek, arşivlemek veya kopyasını oluşturmak için irsaliyenin sağ üst köşesindeki, “DÜZENLE” butonunun yanında bulunan “ok” işaretine tıklayabilir ve seçiminizi yapabilirsiniz. Gönderilmiş irsaliyelerde, sil seçeneği gösterilmez. 

 

Gönderişmiş irsaliyelerinizi yalnızca arşivleyebilir ve kopyasını oluşturabilirsiniz. İrsaliyenizi gönderdiyseniz, “DÜZENLE” butonu ile yalnızca ürüne ait çıkış deposu bilgilerini ve irsaliye açıklaması kısmını düzenleyebileceğinizi hatırlatalım. 

 

undefined

 

Gönderdiğiniz irsaliyelere gelen yanıtları görüntüleme

 

Alıcınıza göndermiş olduğunuz irsaliyenize bir yanıt geldiyse, irsaliyenize gelen yanıtı görüntülemek için ilgili irsaliyenin içerisine girerek, sağ alanda yer alan “İRSALİYE YANITLANDI” butonuna tıklayabilirsiniz. 

 

undefined

 

İrsaliyeyi tekrar gönderme

 

Herhangi bir nedenle alıcısına iletilememiş / gönderilememiş irsaliyelerinizi, ilgili irsaliye sayfasına geldiğinizde sağ alanda yer alan “TEKRAR GÖNDER” butonuna tıklayarak, alıcısına yeniden gönderebilirsiniz. 

 

Daha önce göndermiş olduğunuz ve tekrar göndermek istediğiniz irsaliyelerinize ait alanlardan sadece “İRSALİYE AÇIKLAMASI” ve "DEPO" seçim alanlarını düzenleyebilirsiniz. Tekrar gönder seçeneğine tıkladığınızda, karşınıza gelen ekrandaki irsaliye bilgilerini onaylayarak tekrar gönderimini sağlayabilirsiniz. 

 

undefined

 

Fatura üzerinde irsaliye numarası nasıl gösterilir?

 

Fatura üzerinden oluşturduğunuz ve resmileştirdiğiniz irsaliyelerinizin numarasını fatura üzerinde de görebilirsiniz. Bu alan, fatura şablonu üzerinde eklenip çıkartılabilir. Yapmanız gereken; AYARLAR > YAZDIRMA ŞABLONLARI > ELEKTRONİK FATURA> diğer alanlar bölümünden, "İRSALİYE NUMARASI" kısmını işaretlemek. Bu şekilde irsaliye numarasının fatura üzerinde gösterimi sağlanır. 

 

undefined 

 

Fakat irsaliye numarasının fatura üzerinde gösterilebilmesi için irsaliyenizi ilgili faturanız üzerinden ya da faturanızı ilgili irsaliye üzerinden sağ alanda yer alan buton ile oluşturmanız ve irsaliyenizi faturanızdan önce resmileştirmiş olmanız gerekir. Tekrar belirtmek gerekir ki; alıcısına gönderilecek fatura ise, ilgili irsaliyenin sayfasından - irsaliye ile ilişkili olması için "FATURA OLUŞTUR" butonu ile oluşturulmalıdır.

 

İrsaliye üzerinde fatura numarası nasıl gösterilir?

 

Bu alanda da yine kullanıcılar irsaliye şablonuna giderek, şablonda sağ alanda yer alan “DİĞER ALANLAR” kısmından, “FATURA NUMARASI” seçeneğini işaretleyerek irsaliye üzerine fatura numarası ekleyebilirler. Yine bir irsaliye üzerinde fatura numarasının görüntülenebilmesi için; fatura, ilgili irsaliye üzerinden oluşturulmalı ya da irsaliye ilgili fatura üzerinden oluşturulmalıdır. İrsaliye üzerinde fatura numarasının gösterilebilmesi için, faturanın irsaliyeden önce gönderilmiş/resmileştirilmiş olması gerekmektedir.

Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

Bizi Arayın

Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

0212 963 00 20

Bize Yazın

Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

iletisim@parasut.com

Canlı Sohbet Başlatın

Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yapın

Mutlu Patronlar 
Paraşüt'ü anlatıyor

Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Ayşe Nur Yılmaz

Marka Store Reklam Pazarlama

"Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

Mehmet Emin

Marka Store Reklam Pazarlama

Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.