"Müşteri Ekranı" özelliği

Gülsen Bakırhan
Gülsen Bakırhan
5 dk

Müşteri Ekranı, her müşteri ve tedarikçiniz için özel olarak ve ayrı ayrı açabileceğiniz, kendisiyle aranızdaki fatura ve ödeme geçmişinin tümüyle yer aldığı, müşterinizin size kredi kartı ile ödeme yapabildiği, üzerinden mesajlaşılabilen, cari hesap ekstresi veya e-fatura/e-arşiv indirilebilen bir ekrandır.

Müşteri Ekranı'nı paylaştığınız kişiler sadece sizin firmanızla kendi firmaları arasındaki geçmiş işlemleri görebilirler.

Siz ne amaçla kullanabilirsiniz?

Müşteri veya tedarikçiniz neler yapabilir?

Müşteri Ekranı'nı nasıl açabilirsiniz?

Satış veya gider faturası ile satış proformasını PAYLAŞ butonu ile paylaşarak veya müşteri/tedarikçi sayfasından EKSTRE GÖNDER butonu yardımıyla Müşteri Ekranını ilgili cari için açabilirsiniz.

Her iki paylaşımın sonucunda da müşteri veya tedarikçiniz, aranızdaki bütün işlemlerin olduğu aşağıdaki gibi bir portala erişim sağlayacaktır.

Paraşüt'te müşteri ekranı

Ekstre veya fatura paylaşımı esnasında Paraşüt'ün NAKİT > Kasa ve Bankalar bölümüne kaydettiğiniz IBAN numaralarınızdan müşterinizin görmesini istediklerinizi seçebilirsiniz.

müşteri ekranı paylaşmak

Müşteri Ekranı ayarları

Herhangi bir cari hesap için Müşteri Ekranı'nı açtıktan sonra o carinin sayfasından Müşteri Ekranı ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

müşteri ekranı detayları

Müşteri Ekranı üzerinden müşteri veya tedarikçinizle nasıl mesajlaşabilirsiniz?

Müşteriniz Müşteri Ekranı üzerinden aşağıda gösterildiği gibi yorum yapabilir. Bu yorumlar hem size e-posta ile bildirilecek hem de Paraşüt hesabınızda görünecektir.

müşteri ekranı üzerinden yorum yapmak

Müşteriniz, Tüm İşlemler üzerinden yorum yaptıysa bu yoruma müşteri sayfasındaki Müşteri / Tedarikçi Geçmişi bölümünden, herhangi bir fatura üzerinden yorum yaptıysa fatura sayfasındaki Fatura Geçmişi bölümünden ulaşabilirsiniz.

Tarafınıza gönderilecek e-posta aşağıdaki gibi olacaktır.

müşteri ekranı yorum uyarısı

Müşteri Ekranı güvenli midir?

Müşteri Ekranı’na sadece sizin fatura veya ekstre paylaştığınız kişiler ulaşabilir. Bu kişiler sadece kendi şirketlerine ait bilgileri ve (imkan tanıdığınız ölçüde) sizin firma ve banka bilgileriniz ile logonuzu görebilir, Paraşüt hesabınızdaki diğer bilgilere kesinlikle ulaşamazlar. Dilediğiniz zaman müşterinizin Müşteri Ekranı erişimini kaldırabilirsiniz.

Kullanım videosu

Dilerseniz müşteri ekranı ile ilgili hazırladığımız videoyu inceleyebilirsiniz.

Ana Menümüz Güncellenmiştir

Buradaki içerikler henüz güncellenmemiştir fakat bahsi geçen bütün menü ögelerini farklı ana başlıklar altında aynı isimde bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler: