e-Posta ile makbuz paylaşmak & müşteri ekranı

Büşra Çildaş
Büşra Çildaş
2 dk

Paraşüt üzerine oluşturduğunuz satış makbuzlarınızı yazdırma adımına geçmeden önce e-posta yoluyla müşterilerinizle paylaşabilir ve makbuz üzerindeki bilgiler için mutabık olabilirsiniz. Böylece herhangi bir hata nedeniyle yaşanabilecek makbuz iptalinin, gecikmenin önüne geçer ve boşa gidecek baskı ve kargo masraflarından kurtulursunuz.

Serbest meslek makbuzunu müşteri ile paylaşma adımları

Oluşturduğunuz makbuzu müşteriniz ile paylaşmak için makbuz görüntüleme ekranının sağ üst köşesinde yer alan PAYLAŞ butonuna tıklayın.

makbuz paylaş

Açılan pencereye makbuzu paylaşmak istediğiniz kişinin e-posta adresini girin. Makbuzu birden fazla kişi ile paylaşmak isterseniz, e-posta adreslerini virgül ile ayırarak ilgili bölüme yazabilirsiniz. Dilerseniz paylaşım metninin konusu ve metninde değişiklik yapabilirsiniz.

Tüm değişiklikleri tamamladıktan sonra GÖNDER butonuna tıklayın.

paylaşım ekranı

Böylece makbuzunuz MÜŞTERİ EKRANI vasıtasıyla müşteriniz ile paylaşılır. Müşteriniz e-postada yer alan bağlantıya tıkladığında paylaştığınız makbuzu, Müşteri Ekranı üzerinde aşağıdaki gibi görüntüler.

müşteri ekranı

Müşteri Ekranı, müşteriniz ile aranızdaki işlemlerin geçmişini gösteren özel bağlantı adresine verilen isimdir. Müşteriniz, ilgili ekranın sol bölümünde yer alan TÜM İŞLEMLER butonuna tıklayarak bütün işlem geçmişini, diğer bir adı ile cari hesap ekstresini görüntüleyebilir.

Müşteriniz paylaştığınız ekran üzerinden:

Müşterinizin, Müşteri Ekranı üzerinden yazdığı yorum ve sorular Paraşüt’te bulunan müşteri ya da fatura sayfasına not olarak kaydedilir ve size e-posta olarak iletilir. Böylece müşteriniz ile daha sağlıklı iletişim kurabilir, olası hataların önüne geçebilir ve bu sayede daha rahat ödeme alabilirsiniz.

Paraşüt üzerinde oluşturduğunuz makbuzlara tahsilat ekleme konusunda bilgi almak isterseniz ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.