Kullanım Kılavuzu

05.09.2023

e-Posta ile makbuz paylaşmak & müşteri ekranı

Paraşüt üzerine oluşturduğunuz satış makbuzlarınızı yazdırma adımına geçmeden önce e-posta yoluyla müşterilerinizle paylaşabilir ve makbuz üzerindeki bilgiler için mutabık olabilirsiniz. Böylece herhangi bir hata nedeniyle yaşanabilecek makbuz iptalinin, gecikmenin önüne geçer ve boşa gidecek baskı ve kargo masraflarından kurtulursunuz.

Serbest meslek makbuzunu müşteri ile paylaşma adımları

 

Oluşturduğunuz makbuzu müşteriniz ile paylaşmak için makbuz görüntüleme ekranının sağ üst köşesinde yer alan PAYLAŞ butonuna tıklayın. 

 

makbuz paylaş 

 

Açılan pencereye makbuzu paylaşmak istediğiniz kişinin e-posta adresini girin. Makbuzu birden fazla kişi ile paylaşmak isterseniz, e-posta adreslerini virgül ile ayırarak ilgili bölüme yazabilirsiniz. Dilerseniz paylaşım metninin konusu ve metninde değişiklik yapabilirsiniz. Tüm değişiklikleri tamamladıktan sonra GÖNDER butonuna tıklayın. 

 

paylaşım ekranı 

 

Böylece makbuzunuz MÜŞTERİ EKRANI vasıtasıyla müşteriniz ile paylaşılır. Müşteriniz e-postada yer alan bağlantıya tıkladığında paylaştığınız makbuzu, Müşteri Ekranı üzerinde aşağıdaki gibi görüntüler. 

 

müşteri ekranı 

 

Müşteri Ekranı, müşteriniz ile aranızdaki işlemlerin geçmişini gösteren özel bağlantı adresine verilen isimdir. Müşteriniz, ilgili ekranın sol bölümünde yer alan TÜM İŞLEMLER butonuna tıklayarak bütün işlem geçmişini, diğer bir adı ile cari hesap ekstresini görüntüleyebilir. Müşteriniz paylaştığınız ekran üzerinden:

 • Makbuzunuzu görüntüleyebilir,
 • Makbuza yorum yazabilir ya da size soru iletebilir,
 • Cari hesap ekstresini incelip PDF olarak bilgisayarına indirebilir, size ekstre ile ilgili soru ya da yorum iletebilir.
 • Firma ve banka bilgilerinizi görüntüleyerek ödeme bilgilerinize rahatça ulaşabilir.
 • Müşterinizin, Müşteri Ekranı üzerinden yazdığı yorum ve sorular Paraşüt’te bulunan müşteri ya da fatura sayfasına not olarak kaydedilir ve size e-posta olarak iletilir. Böylece müşteriniz ile daha sağlıklı iletişim kurabilir, olası hataların önüne geçebilir ve bu sayede daha rahat ödeme alabilirsiniz. Paraşüt üzerinde oluşturduğunuz makbuzlara tahsilat ekleme konusunda bilgi almak isterseniz ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

  Paraşüt’le dilediğiniz yerden iletişime geçin

  Paraşüt destek ekibi, en kısa sürede geri dönüş sağlayarak size destek olur.

  Bizi Arayın

  Bazen sorularınızı telefonda açıklamak daha kolay olabilir, hafta içi 09.00 – 18.00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

  0212 963 00 20

  Bize Yazın

  Soru, öneri ve talepleriniz için bize e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 1 iş günü içinde dönüş yapıyoruz.

  iletisim@parasut.com

  Canlı Sohbet Başlatın

  Hafta içi 09.00 - 18.00 saatleri arası Paraşüt hesabınız içerisinden Müşteri Temsilcilerimize bağlanıp canlı sohbet başlatabilirsiniz.

  Hesabınıza giriş yapın

  Mutlu Patronlar 
  Paraşüt'ü anlatıyor

  Avantajlı ön muhasebe çözümleri Paraşüt’te, Mutlu Patronlar’ımızın keyfi yerinde!

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Ayşe Nur Yılmaz

  Marka Store Reklam Pazarlama

  "Dışarıdayken, araba kullanırken, bir toplantıya girmek üzereyken bizden cari hesap ekstresi veya fatura mutabakatı istendiğinde ana muhasebemize başvurmadan Paraşüt üzerinden ekstre paylaşabiliyoruz.”

  Mehmet Emin

  Marka Store Reklam Pazarlama

  Kredi kartınızı kullanmadan ücretsiz deneyin, istediğiniz zaman abone olun.